Skwer dla małych i dużych


Zakończyła się budowa wyjątkowego miejsca rekreacji przy ul. Twardzickiego. Od piątku (2 czerwca) z wielopokoleniowego parku korzystają mieszkańcy. Dzieci mogą bawić się na bogato wyposażonym placu zabaw, a dorośli ćwiczyć na plenerowej siłowni. Projekt zrealizowany został w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Wielopokoleniowy Park „Fordoński Skwer” znajduje się u podnóża Góry Szybowników pomiędzy ul. Rataja i Twardzickiego. Budowa i wyposażenie skweru kosztowało blisko pół miliona złotych. Ta suma pozwoliła na ustawienie między innymi różnych zjeżdżalni, zestawów zabawowych, huśtawek i ścianki wspinaczkowej. Tuż przy placu z myślą o dorosłych urządzono natomiast  siłownie plenerową. Cały teren ogrodzono i zadbano o zagospodarowanie go zielenią. W obrębie osiedla Szybowników zamieszkuje około 7 tysięcy bydgoszczan.

Projekt budowy skweru zyskał w skali całego miasta wyjątkowo dużą liczbę głosów. W trakcie głosowania ponad pół tysiąca bydgoszczan uznało, że to najlepszy pomysł, który warto zrealizować w Nowym Fordonie. Warto podkreślić, że w trakcie kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w Nowym Fordonie również zdecydowanie zwyciężył projekt związany z zagospodarowaniem terenów rekreacyjnych, polegający na rewitalizacji boiska przy ul. J. Piwnika-Ponurego.

Warto wiedzieć:                         
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.

Skwer dla małych i dużych Skwer dla małych i dużych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:30 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Budowana jest cała masa różnych placów dla dzieci i widać duże braki w realizacji innych potrzeb mieszkańców. Pomimo tylu punktów zabaw dla dzieci, młodzież kopie piłkę na chodnikach przed wejściem do klatek schodowych. Grozi to wybiciem szyb, niszczona jest uboga zieleń, zaśmiecane otoczenie, a w mieszkaniach słychać ciągłe wrzaski szalejących pod oknami dzieciaków. Jesteśmy mieszkańcami Nowego Fordonu i tu nie brakuje miejsc-wolnych placów dla zabaw młodzieży, natomiast jest widoczny problem w mentalności rodziców, ich sposobie zajmowania się dziećmi

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze mogą, ale nie muszą wpłynąć na decyzję autora projektu o jego edycji.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.