2017


 Stan realizacji inwestycji
Wyniki głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski
Rekordowa liczba mieszkańców zagłosowała na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku z woli mieszkańców zostanie zrealizowanych ok. 40 inwestycji.
Wyniki głosowania są dostępne tutaj: https://goo.gl/MF4uza
Prezentacja z przedstawienia wyników głosowania prezentacja 
W tegorocznej, V edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano w sumie 30.161 głosów,  czyli o ok. 8 tys. więcej niż w roku poprzednim. – Ten wzrost oddanych głosów pokazuje, że mieszkańcy wierzą w ten projekt i widza, że głosy, które oddają przekładają się na konkretne inwestycje – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Co ważne, znacznie wzrosła też liczba osób głosujących drogą elektroniczną – to aż 15 tys. 206 głosujących (dla porównania, w ubiegłym roku przez Internet głosowało 6 tys. 317 głosów).
Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Nowego Fordonu – 3 tys. 924, Wyżyn (3 tys. 639) i Szwederowa (3 tys. 038).
Największą liczbę głosów zdobył projekt modernizacji stadionu przy ul. Piwnika Ponurego w Nowym Fordonie, który uzyskał 2535 głosów.
Z kolei mieszkańcy Osowej Góry uznali za priorytet oświetlenie boiska przy ZS nr 24 na ul. Puszczykowej. Osiedle Flisy wzbogaci się nowe urządzenia na placu zabaw przy ul. Bronikowskiego, a mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali remont miejsc parkingowych przy ul. Połczynskiej. Na Osiedlu Tatrzańskim powstanie punkt widokowy ze ścieżką spacerową na fordońskich górkach, a na Górzyskowie skatepark.Z kolei w śródmieściu powstaną stacje do bookcrosingu, czyli plenerowe miejsca wymiany książek z czterema stacjami.

Wszystkie wybrane przez mieszkańców inwestycje na każdym osiedlu można zobaczyć tutaj w wynikach głosowania na BBO 2017 https://goo.gl/MF4uza


Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się w dniach 1-31 października 2016 r. w formie elektronicznej i papierowej. Mieszkańcy Bydgoszczy mogli głosować tylko na projekty zatwierdzone przez zespół ds. weryfikacji wniosków zgłoszonych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano razem 30161 głosów, w tym 15206 elektronicznych oraz 14955 papierowych głosów.
Mieszkańcy mogli oddać głos w formie elektronicznej, przez Internet, a także w formie papierowej. Wystarczyło wypełnić jedną z kart do głosowania (odpowiednią dla danego okręgu) i wrzucić ją do jednej z urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Karty do głosowania były także do pobrania w tych placówkach oraz w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.


Poniżej lista inwestycji, które będą realizowane w 2017 roku w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski

2017 2017 Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:46 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.