OKRĘG 2Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w okręgu drugim.
OKRĘG nr 2 (Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Brdyujście, Osiedle Leśne)

W poniższym linku znajduje się informacja o wyniku weryfikacji projektów zgłoszonych w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski.
W przypadku negatywnego wyniku weryfikacji szczegółowej projektu, projektodawca uprawniony jest do złożenia w formie elektronicznej na mail budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub pisemnej wniosku o ponowna weryfikację złożonego przez niego projektu. Wniosek określający zakres ponownej weryfikacji wraz z uzasadnieniem, składa się do Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy w terminie 3 dni roboczych od dnia przekazania informacji o wyniku weryfikacji.

W przypadku problemów z odczytaniem plików prosimy o pobranie pliku lub skorzystanie z innej przeglądarki
POBIERZ PDF: LINK DO WYNIKÓW WERYFIKACJI ZGŁOSZONYCH PROJEKTÓW


 Jeżeli masz pytanie w sprawie merytorycznej lub chcesz dokonać zmiany w zgłoszonym przez Ciebie projekcie skontaktuj się z nami na naszym facebooku www.facebook.com/bdgbo lub wyślij e-mail na adres: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl.


Wszystkie zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane przez merytoryczne wydziały i jednostki Urzędu Miasta Bydgoszczy. Zespół do spraw weryfikacji projektów sprawdzi m.in.: czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, oceni, czy projekt nie narusza obowiązujących przepisów prawa; sprawdzi techniczne lub technologiczne możliwości realizacji projektu; urealnieni kosztorys wskazany w formularzu zgłoszeniowym projektu, w tym uzupełni go o koszty wykonania oznakowania graficznego; sprawdzi, czy urealniony i uzupełniony kosztorys nie przekracza limitu środków na dane osiedle, dokona analizy poniesienia kosztów eksploatacji wykonanego zadania oraz sprawdzi wewnętrzną spójność poszczególnych elementów projektu, w szczególności jego nazwy, kosztorysu, skróconego oraz pełnego opisu.
Bydgoszczanie na pozytywnie zweryfikowane projekty będą mogli głosować przez cały październik. Zadania, które uzyskają największe poparcie bydgoszczan, a jednocześnie będą zgodne z limitami środków przeznaczonych dla poszczególnych osiedli, będą mogły zostać wprowadzone do projektu budżetu miasta na 2017 rok.
OKRĘG 2 OKRĘG 2 Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 21:58 Rating: 5

27 komentarzy:

 1. Server Error

  404 - File or directory not found.
  The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

  Oto mój komentarz... tak wszystko działa jak w informacji powyżej, jak zwykle wszystko zapięte na ostatni guzik...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszamy do złożenia projektu. W przypadku trudności prosimy o skorzystanie z zakładki "KONTAKT" w prawym górnym rogu naszej strony bdgbo.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. dlaczego do dziś na leśnym nie ma otwartej siłowni ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Siłownia u zbiegu Dwernickiego i Sułkowskiego miała powstać jakiś czas temu .... i co LIPA

  OdpowiedzUsuń
 5. Siłownia plenerowa w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski zrealizowana została na Osiedlu Leśnym w Parku im. Załuskiego.
  Przetarg na budowę placu zabaw, siłowni plenerowej i placu do kalisteniki aktualnie jest w fazie wyłonienia wykonawcy. Informacje dotyczące przetargu znajdują się tutaj http://bip.um.bydgoszcz.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-publiczne-o-wartosci-powyzej-30000-euro/WZP_271_35_2016_B.aspx#0

  OdpowiedzUsuń
 6. Basen na leśnym też wywiało ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Budowa basenów nie była planowana ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basen nie był planowany w ramach BBO, ale Rada Osiedla poprzedniej kadencji otrzymała list od Prezydenta R. Bruskiego, że taki basen powstanie na terenie VII LO. Tam zlikwidowano garaże pod jego budowę i na tym się skończyło. List był zamieszczony na stronie RO.

   Usuń
 8. Zamiast kolejnej siłowni na świeżym powietrzu lepszy byłby plac do kalisteniki. (os leśne)

  OdpowiedzUsuń
 9. Plac do streetw workoutu/kalisteniki powstanie już za kilka tygodni w ramach projektu realizowanego na skwerze POW pomiędzy ulicami Dwernickiego i Sułkowskiego. Powstaną tam plac zabaw, siłownia fitness i plac do street workoutu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ja widzę tylko załączniki do projektów, wyników nie widze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki są w pliku zaraz po wejściu w link, należy go pobrać.

   Usuń
  2. ja widze tylko bielawy i leśne i powyżej załączniki do projektów, może u mnie coś nie tak?

   Usuń
  3. problem leży w przeglądarce, google chrome nie wyświetla, w mozilli jest prawidłowo, dziekuje

   Usuń
 11. ,,Plac do street workoutu/kalisteniki powstanie już za kilka tygodni w ramach projektu realizowanego na skwerze POW pomiędzy ulicami Dwernickiego i Sułkowskiego. Powstaną tam plac zabaw, siłownia fitness i plac do street workoutu :)"

  Placu jak nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadanie jest w trakcie realizacji. Już niedługo powinny rozpocząć się prace w terenie. Pozdrawiamy.

   Usuń
 12. Na liście pomysłów które przeszły weryfikację do edycji programu 5/6 na 2017r są dwa projekty z poprzednich edycji programu tzn. II etap budowy parkingów przy ul. Gdańska 208-238 (I etap wykonany w 2016) oraz budowa parkingu przy ul. Dębowej (wykonano tylko projekt) CZY TO OZNACZA ŻE TRZEBA BĘDZIE PONOWNIE GLOSOWAĆ NA TE PROJEKTY BY MIAŁY SZANSĘ NA DOKOŃCZENIE??? RM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koszt realizacji projektów w całości przekracza dwukrotność środków przeznaczonych w jednej edycji na Osiedle Leśne. W ramach programu BBO można realizować tylko inwestycje jednoroczne.

   Usuń
 13. W kwestii os. Leśnego dzięki za info choć szokujące,
  cisną się kolejne pytania: od kiedy obowiązuje zasada że w ramach programu BBO można realizować inwestycje jednoroczne i z jakiej regulacji to wynika?
  Na pewno nie było o tym mowy w edycji 2015 kiedy mieszkańcy wyrażali swojej poparcie tych projektów, wręcz powiedziane było że projekty które uzyskały największą liczbę głosów a przekroczyły dostępne środki BBO danego osiedla będą realizowane etapowo przez 2 lata i w kolejnym roku wartość przekroczenia pomniejsza budżet BBO osiedla na ten kolejny rok. Jak to się ma do informacji na stronach UM mówiącej że przyjęto do realizacji przedsięwzięć "budowa parkingu przy ul. Gdańskiej .... zadanie 2letnie o wartości 100tys w 2015r 92 tyś w 2016r , budowa parkingu przy ul. Dębowej 4 50tyś" przyjęte uchwałą Rady Miasta nr VIII/52/15.
  jak mają się do tego kwoty wartości tych 2 projektów umieszczone w edycji 2017 - budowa parkingu ul Gdańska -230tyś., parkingu przy Dębowej 4 120 tyś. Mieszkańcy osiedla czują się oszukani bo ich wola nie została uszanowana i jest wrzucona do kosza obecnie i wychodzi na to że trzeba ponownie glosować na projekt już przegłosowany,
  nie ma żadnej pewności że w tym głosowaniu projekty te uzyskają największą liczbę głosów wówczas okaże się że Miasto wyrzuciło w błoto pieniądze wydane na dokumentację projektową-techniczną. Poproszę o odniesienie się do tych uwag. RM

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam pytanie. Czemu nie jest realizowany w tym roku projekt, który został zaakceptowany w roku 2015 na ten właśnie rok??? Chodzi o ul. Morską na Bartodziejach.! Czy do końca roku projekt ten zostanie zrealizowany????

  OdpowiedzUsuń
 15. Tak, projekt jest w trakcie realizacji - przygotowań do przeprowadzenia zamówienia publicznego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za informacje. Pytanie czy zostanie zrealizowany do końca tego roku?

   Usuń
  2. Realizacja zgodnie z planem miała zostać przeprowadzona w październiku.

   Usuń
 16. Szkoda, że w propozycjach nie ma utworzenia parkingu między ul. Żmudzką 19-Żmudzką 13. Ludzie muszą parkować w błocie, podjeżdzajac pod wysokie kraweznki, urywając sobie zderzaki. W dodatku ten odcinek Żmudzkiej jest zamknięty a jest szkoła i kościół i żadnego cywilizowanego miejsca parkingowego.Gdzie mieszkańcy tych wieżowcó mają parkować? Czy miasto może się tym w końcu zajać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam włądzę miasta na Bartodzieję na ulicę Żmudzką. Dojazd z pracy do domu zajmuje mi 10minut. Szukanie miejsca parkingowego 15. Jak juz znajde to wysiadam i wpadam w kałuże, a przy wyjeździe boje sie o swoj zderzak. Zapraszam także wtedy kiedy jest zebranie w SP 14. UL.Żmudzka wygląda wtedy gorzej niż giełda samochodowa. Jak mieszkańcy wieżowców mogę funkcjonować w takich warunkach?

   Usuń
 17. Mieszkam na Siernieczku / ul.Sochaczewska/ i od bardzo dawna nie swieci sie lampa na rogu miedza budynkami 5 i 7 /chyba przepalona/ nie mowiac o tym ze gdyby nie oswietlenia z budynkow 5, 5a i 7 bylyby tam wgole egipskie ciemnosci.Droga prowadzaca schodami od przystanku do budynkow /przez lasek/ takze nie oswietlona. Jak za krola cwieczka

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.