Głosowanie 1-31.10.2016 r.


Czas decyzji. Mieszkańcy wybierają inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Od soboty (1 października) można głosować na projekty mieszkańców zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wprowadzone do budżetu i zrealizowane w 2017 roku. Na osiedlowe inwestycje może trafić więcej środków niż  w poprzednich latach.

- To już piąta edycja programu, który zdobył bardzo dużą popularność. Co roku zgłaszanych jest kilkaset pomysłów, które są szczegółowo analizowane. Są to najczęściej parkingi, place zabaw, siłownie plenerowe, chodniki. W głosowaniu w zeszłym roku uczestniczyło ponad 23 tysiące bydgoszczan. To więcej niż zakładaliśmy tworząc Bydgoski Budżet Obywatelski. Daje to pewność, że do realizacji trafiają najważniejsze zadania. Liczę, że w tym roku bydgoszczanie również chętnie wskażą inwestycje, które są najbardziej potrzebne. W tej edycji BBO szczególnie warto wziąć udział. W przypadku dobrego wyniku finansowego miasta na koniec roku przeznaczymy na osiedlowe inwestycje większą kwotę niż  5 mln zł – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.www.bydgoszcz.pl/bbo
Jak zagłosować?

Głosowanie jest bardzo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle  i inwestycję do realizacji. Zajmuje to około minuty. Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 200 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury.

Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nią wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. Głosować można na jedną inwestycję. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą  nieważne. Do wyboru jest aż 175 zadań ulokowanych na wszystkich,  29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które zyskiwały od kilku do nawet kilku tysięcy  głosów. O tym które przedsięwzięcie wygrywało  decydował czasem  1 głos.


www.bydgoszcz.pl/bbo

Dowiedz się więcej

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :

    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo.

    Na Stronie www  www.bdgbo.pl.

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:

    pisząc na adres - budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

    dzwoniąc na numer  - 52-58-59-26

Karty do głosowania:
OKRĘG nr 1 (Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary)
OKRĘG nr 2 (Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Brdyujście, Osiedle Leśne)
OKRĘG nr 3 (Nowy Fordon, Osiedle Tatrzańskie, Osiedle Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon)
OKRĘG nr 4 (Błonie, Górzyskowo, Szwederowo)
OKRĘG nr 5 (Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności)
OKRĘG nr 6 (Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie)

Uwaga: Karty do głosowania w oryginale są w formacie A3 (zginane na pół do A4). Dopuszczalne jest drukowanie kart w formacie A4, również w kolorze czarno-białym. By karta była ważna muszą być wydrukowane na niej wszystkie 4 strony karty - nie jest dopuszczalne częściowe drukowanie karty (np. tylko dwóch stron).
Podział szkół na okręgi
Uwaga!
Karty do urny w Ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 będzie można wrzucać do godz. 23:59 w poniedziałek 31.10.2016 r. Do pozostałych urn w godzinach pracy szkół i mdków.

Plakaty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i wydrukowane karty do głosowania w większych ilościach dostępne są w godzinach urzędowania również w Urzędzie Miasta Bydgoszczy ul. Jezuicka 2 pok. nr 8 (II piętro, schodami do góry przy sali im. Łochowskiego).
W celu odbioru dodatkowych wydrukowanych kart do głosowania prosimy o kontakt na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo, poprzez. mail: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub tel. 52-58-58-926.
Pobierz plakat
Głosowanie 1-31.10.2016 r. Głosowanie 1-31.10.2016 r. Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:54 Rating: 5

8 komentarzy:

 1. bez sensu dlaczego nie zrobicie rowniez glosowania przez internet? na tych stronach tylko duzo slow a nic nie mozna zrobic. Kto na czas na czytanie tylu słów? Ja wolę powieść

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez internet można zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

   Usuń
 2. kiedy będą wyniki głosowania?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wyniki zostaną podane na tej stronie internetowej czy gdzieś indzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będą również dostępne na stronie www.bdgbo.pl

   Usuń
  2. Jeśli jednak to że kilkakrotnie nie ma w sobie nie

   Usuń
 4. Bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym i technicznym i wizualnym i technicznym i to nie jest to nie jest to nie

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.