Głosowanie 1-31.10.2016 r.


Czas decyzji. Mieszkańcy wybierają inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Od soboty (1 października) można głosować na projekty mieszkańców zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wprowadzone do budżetu i zrealizowane w 2017 roku. Na osiedlowe inwestycje może trafić więcej środków niż  w poprzednich latach.

- To już piąta edycja programu, który zdobył bardzo dużą popularność. Co roku zgłaszanych jest kilkaset pomysłów, które są szczegółowo analizowane. Są to najczęściej parkingi, place zabaw, siłownie plenerowe, chodniki. W głosowaniu w zeszłym roku uczestniczyło ponad 23 tysiące bydgoszczan. To więcej niż zakładaliśmy tworząc Bydgoski Budżet Obywatelski. Daje to pewność, że do realizacji trafiają najważniejsze zadania. Liczę, że w tym roku bydgoszczanie również chętnie wskażą inwestycje, które są najbardziej potrzebne. W tej edycji BBO szczególnie warto wziąć udział. W przypadku dobrego wyniku finansowego miasta na koniec roku przeznaczymy na osiedlowe inwestycje większą kwotę niż  5 mln zł – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.www.bydgoszcz.pl/bbo
Jak zagłosować?

Głosowanie jest bardzo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle  i inwestycję do realizacji. Zajmuje to około minuty. Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 200 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury.

Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nią wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. Głosować można na jedną inwestycję. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą  nieważne. Do wyboru jest aż 175 zadań ulokowanych na wszystkich,  29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które zyskiwały od kilku do nawet kilku tysięcy  głosów. O tym które przedsięwzięcie wygrywało  decydował czasem  1 głos.


www.bydgoszcz.pl/bbo

Dowiedz się więcej

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :

    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo.

    Na Stronie www  www.bdgbo.pl.

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:

    pisząc na adres - budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

    dzwoniąc na numer  - 52-58-59-26

Karty do głosowania:
OKRĘG nr 1 (Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary)
OKRĘG nr 2 (Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Brdyujście, Osiedle Leśne)
OKRĘG nr 3 (Nowy Fordon, Osiedle Tatrzańskie, Osiedle Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon)
OKRĘG nr 4 (Błonie, Górzyskowo, Szwederowo)
OKRĘG nr 5 (Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności)
OKRĘG nr 6 (Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie)

Uwaga: Karty do głosowania w oryginale są w formacie A3 (zginane na pół do A4). Dopuszczalne jest drukowanie kart w formacie A4, również w kolorze czarno-białym. By karta była ważna muszą być wydrukowane na niej wszystkie 4 strony karty - nie jest dopuszczalne częściowe drukowanie karty (np. tylko dwóch stron).
Podział szkół na okręgi
Uwaga!
Karty do urny w Ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 będzie można wrzucać do godz. 23:59 w poniedziałek 31.10.2016 r. Do pozostałych urn w godzinach pracy szkół i mdków.

Plakaty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i wydrukowane karty do głosowania w większych ilościach dostępne są w godzinach urzędowania również w Urzędzie Miasta Bydgoszczy ul. Jezuicka 2 pok. nr 8 (II piętro, schodami do góry przy sali im. Łochowskiego).
W celu odbioru dodatkowych wydrukowanych kart do głosowania prosimy o kontakt na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo, poprzez. mail: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub tel. 52-58-58-926.
Pobierz plakat
Głosowanie 1-31.10.2016 r. Głosowanie 1-31.10.2016 r. Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:54 Rating: 5

6 komentarzy:

 1. bez sensu dlaczego nie zrobicie rowniez glosowania przez internet? na tych stronach tylko duzo slow a nic nie mozna zrobic. Kto na czas na czytanie tylu słów? Ja wolę powieść

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez internet można zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

   Usuń
 2. kiedy będą wyniki głosowania?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wyniki zostaną podane na tej stronie internetowej czy gdzieś indzie?

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.