Chodnik i parking gotowe na wakacje

W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski wzdłuż ul. Leszczyńskiego na wysokości bloku z numerem 41a trwa budowa nowego chodnika i miejsca parkingowe. Prace zakończą się przed wakacjami. Kosztują 110 tysięcy złotych.
Zadanie jest  realizowane w obrębie sięgacza ul. Leszczyńskiego, który zapewnia dojazd do bloków zlokalizowanych pomiędzy ulicami Leszczyńskiego, Bielicką i Konopną. W ubiegłym roku przygotowany został projekt niezbędny do budowy nowego parkingu i przebudowy chodnika.

Zgodnie z nim powstaje 6 stanowisk postojowych (w tym 1 dla osób niepełnosprawnych). Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zaprojektowano jako powierzchnie wyniesione, odznaczające się kolorystycznie od pozostałych miejsc postojowych (zamalowane na niebiesko ).

Przewidziano również odbudowę chodników na długości budynku Leszczyńskiego 41a oraz ustawienie słupków przeszkodowych na chodniku wzdłuż ulicy. Inwestycja kosztuje 110 tysięcy złotych i jest finansowana ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W poprzednich latach w oparciu o BBO w tej części  Szwederowa  przebudowano ulicę Norweską oraz rozpoczęto rewitalizację skweru Nowakowskiego.Warto wiedzieć:
Trwa 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. To blisko 10 mln zł.  Do 31 maja czekamy na Twoje pomysły. Aby zgłosić zadanie najprościej wejść na stronę www.bdgbo.pl i wypełnić formularz.
https://um.bydgoszcz.pl/bbo/

Chodnik i parking gotowe na wakacje Chodnik i parking gotowe na wakacje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.