Nowym chodnikiem do szkoły

Na Czyżkówku ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zaprojektowany i zbudowany zostanie chodnik po północnej stronie ul. Karolewskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Torem, do skrzyżowania z ul. Byszewską.
ul. Karolewska
Nowy chodnik zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo uczniów zmierzających do pobliskiej szkoły. Pomysł budowy  zgłosili mieszkańcy podczas ubiegłorocznej edycji BBO. 
ul. Karolewska
Na zadanie głosowało ponad 270 mieszkańców Czyżkówka. Z początkiem roku opracowany został kompletny projekt. Teraz trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania.
ul. Karolewska
W tym miesiącu rozpoczną się też prace przy chodniku na ul. Wiejskiej. Na półkilometrowym odcinku od Łanowej w kierunku ul. Chełmżyńskiej stare płyty zastąpi  kostka betonowa. Zakończenie prac przy obu ulicach planowane jest przy sprzyjającej pogodzie jeszcze w tym roku.  
ul. Wiejska
Zagłosuj i decyduj!
Do 31 października trwa głosowanie na zadania finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo  
Nowym chodnikiem do szkoły Nowym chodnikiem do szkoły Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.