Skwer Siła Ciszy Mariampola raport nr 2

Na osiedlu Tatrzańskim powstaje bogato wyposażony skwer rekreacyjny. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 
Skwer powstaje na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Tatrzańska i Galla Anonima.
Zaprojektowano w nim kilka stref. W części północnej znajdzie się plenerowa siłownia z czteroma wielostanowiskowymi  przyrządami do ćwiczeń.


W części południowej zbudowana zostanie drewniana altana. Poza tym zaplanowano montaż koszy na śmieci oraz stojaków na rowery.

Teren zostanie ogrodzony. Projektanci przygotowali również ciekawy plan aranżacji zieleni. Zakłada on nasadzenia maksymalnej możliwej liczby drzew i krzewów, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów, szybko rosną i dość dobrze znoszą zanieczyszczenie środowiska i trudne warunki miejskie.


W przyszłości możliwe będzie też doposażenie południowej części skweru o inne atrakcje np. stoliki do gry w szachy lub kolejne ławki. Wiosną u podnóża fordońskiej skarpy na osiedlu Szybowników otwarty został natomiast wielopokoleniowy park aktywnej rekreacji. Tę inwestycją również udało się zrealizować w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.Skwer Siła Ciszy Mariampola raport nr 2 Skwer Siła Ciszy Mariampola raport nr 2 Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:38 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Świetny rejon, świetny skwer!
    Czekamy na więcej (zwłaszcza na wysoką wieżę widokową)! :D

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.