Więcej zabawy na Jachcicach

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Jachcice zostanie doposażony plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 36.
Mieszkańcy zdecydowali, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na terenie Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Średniej 98 zostanie doposażony ogólnodostępny plac zabaw.
Na zwycięski projekt głosowało blisko setka mieszkańców. Projekt zakłada renowację i doposażenie osiedlowego placu zabaw. Na to zadanie miasto, w ramach BBO, przeznaczy prawie sto czterdzieści tysięcy złotych.
Obecny plac zabaw wymaga renowacji niektórych elementów. Projekt zakłada m.in. odnowienie huśtawki wagowej, renowację i konserwację elementów drewnianych i plastikowych. W zamyśle autora projektu jest doposażenie placu zabaw m.in. mini karuzelą, huśtawką z koszem dla najmniejszych dzieci, zestawem sprawnościowym (drabinki linowe) oraz wybudowanie piaskownicy. Ponadto w planach jest zastąpienie dotychczasowych płyt ażurowych, które prowadzą do placu zabaw bezpieczną nawierzchnią, która umożliwiłaby komfortowe przemieszczanie się rodzin z wózkami dziecięcymi. Ostateczny zakres prac uzależniony jest od środków dostępnych w ramach programu BBO.
Warto wiedzieć:
• W ramach poprzedniej edycji BBO zagospodarowywany jest teren przy przychodni na ul. Czołgistów. Ponadto na Jachcicach powstało m. in. boisko przy Szkole Podstawowej nr 36. Obiekt został wyposażony w piłkochwyty i bramki do piłki ręcznej oraz tablice do koszykówki. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 238 360 zł brutto.
• W ramach BBO powstała  bogato wyposażona siłownia plenerowa przy ul. Komandosów
• W tym roku w ramach inwestycji realizowanym ze środków budżetu miasta Bydgoszczy na Jachcicach m.in. wyremontowana została ulica Saperów, a także powstała nowa biblioteka osiedlowa przy ul. Czołgistów.Więcej zabawy na Jachcicach Więcej zabawy na Jachcicach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.