Dziękujemy za udział w konsultacjach

W zeszłym tygodniu zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski.
Przypominamy, że od 29 stycznia do  28 lutego 2018 r. mieszkańcy mogli odpowiadać na szereg pytań dotyczących m.in. wprowadzenia innych rodzajów projektów (np. ogólnomiejskich, tematycznych), zmiany formularza zgłoszeniowego projektu czy też roli Rad Osiedli w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy mieli również możliwość zgłoszenia uwag dotyczących poszczególnych etapów BBO.
Konsultacje miały zasięg ogólnomiejski. Mogli wziąć w nich udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy.

W ramach konsultacji w sprawie rozwoju BBO – za pośrednictwem ankiety w formie papierowej i tradycyjnej - chcieliśmy poznać zdanie bydgoszczan na temat dotychczasowych zasad programu BBO. Mieszkańcy mogli także wypełnić ankietę podczas spotkania konsultacyjnego z udziałem zewnętrznego moderatora.

Relacja video:


Ogółem w ramach konsultacji zgłoszono aż  662 uwagi dotyczące zmian do zasad programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Ankiety wypełnione zostały przez  256 bydgoszczan. Omawianiem wniosków zgłoszonych przez mieszkańców zajmie się Rada ds. Partycypacji Społecznej. Więcej Informacji o Radzie można znaleźć TUTAJ.
 
W ramach konsultacji  odbyło się również spotkanie z radami osiedli. W trakcie dyskusji objaśniono pytania zawarte w ankiecie m.in. dotyczące wprowadzenia innych rodzajów projektów, podziału środków, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu czy też roli Rad Osiedla w BBO. Omówiono również poszczególne etapy programu.

Do wszystkich dotychczasowych  wnioskodawców projektów do BBO skierowano list z ankietą i zaproszeniem na spotkanie konsultacyjne.
Dziękujemy za udział w konsultacjach Dziękujemy za udział w konsultacjach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.