Nowy plac zabaw przy obiektach sportowych

Przy stadionie na Wyżynach powstanie bogato wyposażony plac zabaw. Urządzenia mają służyć przede wszystkim mieszkańcom oraz zachęcać do kibicowania sportowcom w rodzinnym gronie. Inwestycję wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
 
Na rekreacyjny plac zagospodarowana zostanie wolny teren w pobliżu stadionu. Zostanie on podzielony na dwie części. W jednej zaplanowano stworzenie strefy z urządzeniami ustawionymi na płukanym piasku. Pojawia się tam zestaw zabawowy, zestaw sprawnościowy zbudowany z drążków i lin oraz bujaki. W drugiej części obsadzonej trawą ustawione zostaną miedzy innymi stoły do gry w szachy oraz piłkarzyki. Cały plac zajmie powierzchnię ponad 220 metrów kwadratowych.  Będzie on oddzielony  od strefy boisk ogrodzeniem panelowym. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Zakończenie prac  planowane jest na przełomie czerwca i lipca. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć

Klub BKS „Chemik”  powstał w 1949 roku. Budowa sportowego kompleksu na Wyżynach rozpoczęła się natomiast w 1973 roku. Po 4 latach oddano do użytku stadion główny  wraz z boiskami treningowymi.  W 1984 wybudowano halę sportową, którą wyremontowano w 2009 roku.
W ostatnich latach na terenach „Chemika” udało się zrealizować kilka innych zadań poprawiających estetykę i funkcjonalność obiektu. Zamontowano m.in. nowe oświetlenie oraz ogrodzeni i  odnowiono część trybun, montując 1000 krzesełek. Obecnie klubu szkolenie prowadzą cztery sekcje: piłki nożnej, piłki siatkowej, szachów i brydża. Trenuje w nich 650 zawodników.
Nowy plac zabaw przy obiektach sportowych Nowy plac zabaw przy obiektach sportowych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 21:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.