Nowe miejsce do rekreacji w Starym Fordonie

Na terenie starofordońskiej podstawówki zaczęła działać Strefa Aktywnej Rekreacji. To kolejne zadanie, które udało się zrealizować dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Przypominamy, że można zgłaszać swoje propozycje na szóstą edycję programu z rekordowym budżetem.

Na terenie przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia powstała  Strefa Aktywnej Rekreacji – zamontowano szereg urządzeń do ćwiczeń. Wyznaczono także obszary do zabaw dla najmłodszych dzieci. Na bezpiecznej nawierzchni  wytyczono także strefę do gry w klasy i innych zabaw plenerowych. 
 

Powstała poza tym strefa urządzeń plenerowej siłowni oraz pojawiły się drabinki do ćwiczeń sprawnościowych,  na których  można trenować street workout/kalistenikę. Na terenie ustawiono ławeczki. Inwestycja kosztowała  blisko  260 tys. zł. Sfinansowano ją  w oparciu o środki miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.W ramach BBO w Starym Fordonie w poprzednich latach zrealizowano szereg innych inwestycji, m. in. przebudowano obiekty rekreacyjne na ul. Pielęgniarskiej, postawiono ogrodzenie wokół boiska szkolnego przy ZS nr 20, rozbudowano także monitoring przy Rynku, a także wybudowano trzy place  zabaw oraz siłownię fitness.

W ostatniej edycji najwięcej głosów zdobył pomysł związany z utwardzeniem odcinka ul. Celnej. Trwa przygotowanie niezbędnej dokumentacji dla tego zadania.

Warto wiedzieć
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów  na kolejną, szóstą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego www.bydgoszcz.pl/bbo.


Nowe miejsce do rekreacji w Starym Fordonie Nowe miejsce do rekreacji w Starym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.