Nowy szlak do spacerów i biegania

Na Osiedlu Terenów Nadwiślańskich powstanie wkrótce atrakcyjna trasa spacerowa. Ma zachęcać do wędrówek po terenach zielonych oraz przypominać historię 4 wsi, które istniały przed przyłączeniem tych terenów do Bydgoszczy. Zadanie zrealizowane będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wybieramy wykonawcę zadania.

Trasa spacerowa powstanie w istniejącym zespole zieleni pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Andersa. Stworzone zostanie przyjazne miejsca do wypoczynku dla mieszkańców okolicznych wspólnot mieszkaniowych oraz domów jednorodzinnych. Wyznaczony szlak pieszy będzie w dużej mierze przebiegał częścią istniejących już tras komunikacyjnych. Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego istniejące tereny leśne wykorzystane mają być na Fordoński Park Dzielnicowy. Długość całej trasy, która ma otrzymać formę pętli po głównym przebiegu, wyniesie blisko kilometr. Będzie można ją jednak w różny sposób modyfikować. Forma pętli ma zachęcać do wykorzystywania trasy przez biegaczy.
Warto podkreślić, że oprócz drogowskazów (w formie słupów, tablic i kamieni) przewidziano szereg innych udogodnień. Na trasie ustawionych będzie 8 ławek. Poza tym przewidziano też leśną wiatę oraz stół z bali z siedziskami, które pozwolą na odpoczynek lub urządzenie pikniku. Przewidziano też kosze na śmieci. W dalszym etapie możliwe będzie zagospodarowanie kolejnych terenów leśnych znajdujących się bardziej na południe.
Pomysł utworzenia szlaku i zagospodarowania sosnowych lasów zgłoszony został przez bydgoszczan w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdobył największą liczbę głosów na Terenach Nadwiślańskich. W ubiegłym roku powstał projekt, teraz wybieramy wykonawcę zadania.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów  na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo

Nowy szlak do spacerów i biegania Nowy szlak do spacerów i biegania Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.