Zmienia się szkoła na Kapuściskach

Trwają prace przy nowej elewacji Zespołu Szkół nr 34 na Kapuściskach. W ramach termomodernizacji przebudowywane są również instalacje wewnętrzne. Zadanie kosztuje 5,7 mln zł. Powstaje też nowe boisko.

Zakres prac obejmuje między innymi  docieplanie fundamentów, ścian i dachu. Modernizowane są  instalacje elektryczna, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna oraz  oświetlenie. Najwięcej zmian zachodzi na elewacji. Będzie ona utrzymana w jasnej kolorystyce z pomarańczowymi akcentami.Przy szkole powstaje również wielofunkcyjny plac sportowy, na którym wytyczone zostaną dwa boiska do koszykówki, jedno boisko do siatkówki. oraz do piłki ręcznej. Obiekt zyska też nowe oświetlenie i monitoring. Całe boisko z bezpieczną nawierzchnią  będzie miało wymiary 22 na 44 metry.

Wokół zaprojektowano też  piłkochwyt. Zadanie jak jedno z najważniejszych do realizacji na osiedlu Kapuściska  wskazali mieszkańcy podczas Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt tego przedsięwzięcia to 333 tysiące złotych.

Na inwestycje związane z termomodernizacją szkół oraz innych budynków użyteczności publicznej Bydgoszcz pozyskała  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT). W ubiegłym roku podpisane zostały umowy na wykonanie prac budowlanych w 27 budynkach. Na te przedsięwzięcia trafi łącznie około 120 mln złotych. Dofinansowanie unijne  to około 60  mln zł.

Zmienia się szkoła na Kapuściskach Zmienia się szkoła na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.