Nowoczesny plac zabaw i siłownia na Szwederowie

Wkrótce przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Leszczyńskiego przebudowane i doposażone zostaną plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Zadanie finansowane będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na rekreacyjnym terenie oddano do użytku nowoczesne boisko.

W ubiegłym roku w trakcie głosowania na przedsięwzięcia realizowane ze środków BBO na Szwederowie  blisko 1100  głosów  zdobył pomysł ustawienia dodatkowych urządzeń rekreacyjnych na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Zadanie będzie wiązało się z przebudową istniejących obiektów, które mają gwarantować więcej atrakcji i bezpieczeństwo.
Na nowym placu zabaw zamontowane mają być między innymi zestaw zabawowy linearny, huśtawki, wieża z daszkiem, stolik do gry w szachy, ławki, kosz na śmieci. Z kolei na siłowni zewnętrznej ustawione zostaną trzy nowe zestawy urządzeń do ćwiczeń. W trakcie modernizacji placu zabaw i siłowni wykorzystywane będą również istniejące urządzenia ustawione wcześniej na terenie wokół domu kultury.
W ramach prac na placu zabaw wykonana zostanie też bezpieczna nawierzchnia z płukanego piasku. Teren przyległy zostanie na nowo zagospodarowany zielenią.
Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę tego zakresu prac. Przebudowa placów i ustawienie urządzeń po podpisaniu umowy zajmie około 2 miesięcy. Zadanie wybrane przez mieszkańców obejmuje również powstanie ścianki wodnej z fontanną. Na realizację całego  zadania w budżecie miasta zarezerwowano 300 tysięcy złotych.
W ubiegłym roku przy MDK nr 2 ze środków miasta wybudowano nowoczesne boisko. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona złotych. Planowana jest jeszcze budowa sceny przy istniejącym

budynku.
Wybory na Szwederowie
Mieszkańcom Szwederowa przypominamy, że w najbliższych dniach mogą wybrać swoich przedstawicieli do rady osiedla. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.
Nowoczesny plac zabaw i siłownia na Szwederowie Nowoczesny plac zabaw i siłownia na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.