Nowy parking w Nowym Fordonie

Podpisaliśmy umowę na budową nowego parkingu przy ul. Bołtucia. Dodatkowe miejsca ułatwią parkowanie osobom z pobliskich bloków i odwiedzającym Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” i Dolinę Śmierci. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na osiedlu Bohaterów powstanie około 35 ogólnodostępnych miejsc postojowych. Parking zbudujemy po północnej stronie ulicy, w sąsiedztwie wejścia do Doliny Śmierci. Wybrukowany będzie betonową kostką. Projekt przewiduje też budowę odwodnienia i oświetlenia. Powstaną też odcinki chodników ułatwiające dojście do miejsc postojowych.
We wtorek (30 lipca) podpisaliśmy umowę z wykonawcą zadania. Koszt inwestycji to 209 tysięcy. Prace budowlane i odbiory zajmą około 2 miesięcy.
Inwestycję zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na ten projekt zagłosowało blisko 700 mieszkańców Nowego Fordonu.


To kolejna parkingowa inwestycja w Fordonie. Wcześniej podpisaliśmy umowę na budowę parkingu Park&Ride  (Parkuj i Jedź) na Przylesiu. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na Państwa opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
Nowy parking w Nowym Fordonie Nowy parking w Nowym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:33 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.