Zagłosuj! Jak wydać 16 mln złotych?

W dniach 1-31 października wszyscy bydgoszczanie zdecydują, które projekty będziemy realizować w przyszłym roku. Do wyboru projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. Swój głos można oddać elektronicznie lub tradycyjnie. We wtorek, 1 października rozpoczęło się głosownie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo.
Następnie podać swoje dane osobowe, a następnie wybierać projekty do realizacji. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut, bez potrzeby wychodzenia z domu.  Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko kilkudziesięciu urn ustawionych m. In. w BCOW, Zielonych Arkadach, bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Można ja samemu wydrukować lub otrzymać w ratuszu.  Głosowanie potrwa do 31 października. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat.
Jak głosować?
W tym roku w głosowaniu decydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, jak i małe projekty społeczne.
W kategorii projektów osiedlowych  możemy wybrać nawet kilka zadań do realizacji. Zasada jest prosta: nie możemy przekroczyć kwoty przeznaczonej na wybrane osiedle. Przykładowo przy puli 200 tysięcy złotych, możemy wybrać cztery zadania po 50 tysięcy, dwa zadania po 100 tysięcy, albo jedno zadanie za 200 tys. zł. Uwaga, pula środków przeznaczone na każde osiedle jest inna! W kategorii projektów ponadosiedlowych możemy oddać tylko 1 głos. Nie ma znaczenia, na jakie osiedle głosowaliśmy w poprzedniej części. Nowością jest głosowanie na małe projekty społeczne, tutaj także do dyspozycji mamy 1 głos.
Promuj ciekawy projekt!
W opinii autorów zwycięskich projektów realizowanych w poprzednich latach kluczowe oprócz zgłoszenia dobrego projektu było zainteresowanie Bydgoskim Budżetem swoich sąsiadów, znajomych oraz innych mieszkańców osiedla. Pomocne były profile w mediach społecznościowych, plakaty, ogłoszenia. Dlatego dla bydgoszczan chcących promować ideę Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przygotowaliśmy też bezpłatne plakaty, które można na przykład umieścić na swojej posesji, tablicy ogłoszeń w bloku lub miejscu pracy. Po odbiór materiałów zapraszamy na ul. Jezuicką 1, pokój nr 100a w godzinach pracy Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Na co głosować?
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej projektów dotyczy doposażenia terenów rekreacyjnych (siłownie, place zabaw, boiska, skateparki, ławki, wybiegi dla psów, skwery, ogrody). Dużą drugą grupę stanowią przedsięwzięcia związane z poprawą infrastruktury drogowej (parkingi, ulice, chodniki, deptaki, dosadzanie drzew, wiaty przystankowe). BBO obejmuje też grupę pomysłów związanych z poprawą bezpieczeństwa (kamery monitoringu, poprawa oświetlenia, progi zwalniające). W tym roku pojawiły się też zadania  związane z organizowaniem wydarzeń kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych.W sumie mieszkańcy mają do wydania, rekordową sumę 16 milionów złotych.  Z całą listą zadań na każdym osiedlu można zapoznać się  zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl

Do pobrania:

Oficjalny plakat

plakat projektodawcy


Karty papierowe do głosowania w wersji do wydruku

wersja 1 (Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary)

wersja 2  (Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Brdyujście, Osiedle Leśne)

wersja 3  (Nowy Fordon, Osiedle Tatrzańskie, Osiedle Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon)

wersja 4  (Błonie, Górzyskowo, Szwederowo)

wersja 5  (Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności)

wersja 6  (Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie)

Uwaga: plakaty oraz karty do głosowania można odebrać w Urzędzie Miasta Bydgoszczy (Biuro Komunikacji Społecznej Ratusz wejście od ul. Niedźwiedziej, pokój nr 100a) (godziny otwarcia: poniedziałek:     8:00 - 16:00, wtorek:     8:00 - 18:00, środa:     8:00 - 16:00, czwartek:     8:00 - 16:00, piątek:     8:00 - 14:00)


Lista lokalizacji urn do głosowania


Karty papierowe:


Uwaga: Karty do głosowania w oryginale są w formacie A3 (zginane na pół do 8 stron A4). Dopuszczalne jest drukowanie kart w formacie A4, również w kolorze czarno-białym. By karta była ważna muszą być wydrukowane na niej wszystkie 8 stron karty - nie jest dopuszczalne częściowe drukowanie karty (np. tylko dwóch stron). Przy drukowaniu trzeba wybrać opcję drukowania broszury.


Uwaga!


Karty do urny w Ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 będzie można wrzucać do ostatniego dnia do godz. 23:59 (wtorek 31.10.2019 r.)


Do pozostałych urn  karty do głosowania można wrzucać w godzinach pracy szkół i mdków.
Zagłosuj! Jak wydać 16 mln złotych? Zagłosuj! Jak wydać 16 mln złotych? Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:48 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.