Dziękujemy za udział w głosowaniu

O północy, 31 października zakończyło się głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Te z największą liczbą głosów trafią do realizacji. Kilkadziesiąt nowych zadań zostanie zrealizowanych zgodnie z wolą bydgoszczan, wśród nich projekty osiedlowe, duże zadania ponadosiedlowe i małe projekty społeczne.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Duży udział mieszkańców, zarówno przy składaniu pomysłów, jak i podczas głosowania pokazuje jak ważny dla bydgoszczan jest ten Program. Dla mnie budżet obywatelski to możliwość bycia jeszcze bliżej mieszkańców – to oni bezpośrednio decydują na co wydać rekordową w tym roku sumę 16 milionów złotych – już teraz dziękuje wszystkim za jak najlepsze wydanie tych publicznych pieniędzy. Jestem pewien, że to bydgoszczanie wiedzą czego najbardziej potrzebują na swoich osiedlach, ale także jakie duże zadania powinniśmy realizować, by stawały się nowymi wizytówkami Bydgoszczy – dodaje prezydent.
Głosować można było poprzez aplikację internetową lub tradycyjnie poprzez wrzucenie do urny papierowej karty do głosowania. Blisko sto urn znajdowało się w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Mieszkańcy chętnie oddawali swoje głosy w mobilnym zabytkowym autobusie, który zatrzymywał się w często uczęszczanych miejscach – targowiskach, szkołach, przystankach.
Głosowanie trwało tradycyjnie już przez cały październik. Mogli w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które ukończyły 16 lat. W tym roku można było zagłosować na projekty osiedlowe – mieszkańcy dzięki wyższym pulom pieniędzy często mogli wybierać po kilka projektów na wybranym osiedlu. Do wyboru było blisko 250 zadań ulokowanych na wszystkich, 29 osiedlach. Dodatkowo wybierali po jednym dużym zadaniu ponadosiedlowym – tutaj do wyboru mieli dziesięć różnych zadań.  Nowością w tym roku była możliwość zagłosowania na małe projekty społeczne. Mieszkańcy mieli do wyboru pół setki pomysłów na koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i inne wydarzenia. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które uzyskiwały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy  głosów. Czasami o zwycięstwie przesądzały pojedyncze głosy.
Po weryfikacji głosowania, zostaną przedstawione wszystkie zadania, które doczekają się realizacji w przyszłych latach. Zwycięskie projekty poznamy pod koniec listopada.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :

•    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo.
•    Na Stronie www  www.bdgbo.pl.

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:

•    pisząc na adres - budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
•    dzwoniąc na numer  - 52-58-58-926
Dziękujemy za udział w głosowaniu Dziękujemy za udział w głosowaniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 07:03 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.