Nowoczesny skatepark z betonu w Nowym Fordonie

Zakończyliśmy prace nad wstępną dokumentacją niezbędną do budowy nowoczesnego skateparku w Nowym Fordonie. Wykonamy nowe nawierzchnie i wyposażymy go w atrakcyjne przeszkody. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowoczesny skatepark powstanie w miejscu starego obiektu w sąsiedztwie ul. M. Bołtucia. Terenem zarządza obecnie Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 5. Celem zadania jest stworzenie przestrzeni zachęcającej młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji społecznej.
Pomysł budowy nowego skatepark wyszedł od mieszkańców Nowego Fordonu. W trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski wsparło go blisko 700 bydgoszczan. Zakończyliśmy już prace nad koncepcją. Teraz zlecamy prace projektowo-budowlane. Zajmą one około pół roku.

Koncepcja przewiduje stworzenie skateparku betonowego wykonanego w technologii monolitycznej. Istniejące urządzenia zostaną zdemontowane. Wybudowany zostanie nowy obiekt z z wyprofilowanymi przeszkodami. Będą one przystosowane do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach. Oprócz przeszkód z odpowiednio uformowanego betonu  do ćwiczenia akrobacji zamontowane zostaną także poręcze ze stali ocynkowanej. Będzie zawierał elementy typu bank ramp, quarter pipefunbox, grindbox. Teren wyposażymy też w ławki, kosz na śmieci i stojaki na rowery. Na etapie projektu nawierzchnia zostanie pochylana w taki sposób by deszczówka odprowadzana była przede wszystkim na przyległe tereny zielone. W przyszłości możliwa będzie rozbudowa obiektu.

Warto wiedzieć:
Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.
Z końcem stycznia zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzielili się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w składzie której znajdują się m.in. przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta.

Nowoczesny skatepark z betonu w Nowym Fordonie Nowoczesny skatepark z betonu w Nowym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:59 Rating: 5

3 komentarze:

  1. Wiadomo co z budową? Ma ktoś jakieś zdjęcia?

    OdpowiedzUsuń
  2. Co dzieje sie na osiedlu Bajka Nowy Fordon plac przy kortach tenisowych nic ,tylko trochę chodnik wyrównanie.A miało być tak pięknie, zdjęcia plany były i co, poprostu nic

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.