Rewitalizujemy skwer na Szwederowie

Zlecamy kolejny etap rewitalizacji skweru Tadeusza Nowakowskiego pomiędzy ul. I. Skorupki i Orlą. Wyremontujemy murki i schody, a efekt końcowy będzie zbliżony do historycznego wyglądu tego miejsca. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Skwer jest podzielony na trzy tarasy. Renowację  przejdą elementy małej architektury znajdujące się na dwóch z nich. Prace obejmą rozbiórkę istniejących nawierzchni, remont historycznych murków oporowych, przebudowane zostaną schody. Na terenie skweru pojawią się nowe ławki i kosze. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki granitowej w odcieniach szarości. Uporządkowana zostanie istniejąca zieleń. Efekt końcowy będzie zbliżony do historycznego wyglądu tego miejsca.

Skwer im. Tadeusza Nowakowskiego, honorowego obywatela Bydgoszczy wypięknieje dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Obecnie ogłosiliśmy przetarg na rewitalizację osiedlowego zieleńca znajdującego się przy ul. Skorupki.


W tym roku, mieszkańcy zgłosili nowe pomysły na uatrakcyjnienie Szwederowa. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.


W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje trafią do realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł.\
Rewitalizujemy skwer na Szwederowie  Rewitalizujemy skwer na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:14 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.