Bezpieczna rekreacja na Górzyskowie

Ulubione miejsce rekreacji najmłodszych mieszkańców Górzyskowa przy ul. Kossaka zyskało bezpieczną nawierzchnię. Inwestycja została zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W przygotowaniu są kolejne zadania na tym osiedlu, które zwyciężyły w ostatniej edycji Programu.

Mieszkańcy Górzyskowa wybrali w zeszłym roku kolejne zwycięskie projekty do realizacji w ramach BBO. Najwięcej głosów zdobył pomysł doświetlenia przejść dla pieszych na osiedlu. Autor projektu proponuje kilka lokalizacji: przy ul. Żwirki Wigury, Jaskółczej, Strzeleckiej Gołębiej, Kossaka i Kcyńskiej. Zakres realizacji tego przedsięwzięcia będzie uzależniony od złożonych ofert. W sumie na to zadanie przeznaczymy ponad 240 tys. zł.


Drugim zwycięskim projektem, na który zagłosowało ponad 200 bydgoszczan jest dalszy rozwój terenów rekreacyjnych przy ul. Kossaka. Na realizację pomysłu pod nazwą „Aktywne Górzyskowo” projektodawcy będą mieli 240 tys. zł. Za te pieniądze na placu zabaw pojawią się urządzenia zabawowe dla dzieci z niepełnosprawnościami, w skateparku pojawią się nowe przeszkody.


Tereny pomiędzy ul. Kossaka, Gersona i Brandta stały się ulubionym miejscem rekreacji dla mieszkańców Górzyskowa. Znajduje się tutaj skatepark, plac zabaw, siłownia plenerowa oraz wybieg dla psów. Wokół nich powstały oświetlone alejki spacerowe oraz parking. W aranżacji tych miejsc pomógł Bydgoski Budżet Obywatelski.

W ostatnim czasie zrealizowaliśmy zwycięskie zadanie wybrane w poprzedniej edycji BBO. Mieszkańcy zdecydowali, aby istniejący plac zabaw wyposażyć w bezpieczną nawierzchnię. Inwestycja kosztowała ponad 100 tys. zł.

Pomysł był wśród trzech, które zyskały największą liczbę głosów.W  ramach pozostałych rozbudowany i oświetlony zostanie skatepark. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na to zadanie.  W oparciu o BBO planowana jest również budowa chodnika przy ul. ks. Skorupki, od ul. Groblej w kierunku posesji z nr 86. 


Bezpieczna rekreacja na Górzyskowie Bezpieczna rekreacja na Górzyskowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:10 Rating: 5

1 komentarz:

  1. kiedy w końcu rozbudujecie skatepark na górzyskowie?

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.