W Nowym Fordonie rośnie bezpieczny skatepark

Trwają prace przy budowie nowoczesnego skateparku w Nowym Fordonie. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Kolejna edycja Programu przyniosła następne zadania do realizacji: modernizację placu zabaw przy SP 65 i budowę ścieżki pieszo-rowerowej.

Budowa nowoczesnego skateparku przy ul. Bołtucia to zwycięski pomysł poprzednich edycji BBO. Na placu, gdzie wcześniej istniał asfaltowy skatepark trwa właśnie budowa nowej nawierzchni oraz wyposażanie terenu w atrakcyjne przeszkody. Będą one przystosowane do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach.


Skatepark będzie zawierał elementy typu bank ramp, quarter pipefunbox, grindbox. Pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Celem zadania jest stworzenie przestrzeni zachęcającej młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji społecznej.


Przestrzeń ta w przyszłości będzie mogła być rozbudowywana. Wartość tego przedsięwzięcia wynosi 330 tys. zł.   Zakończenie prac planuje się w przyszłym kwartale br.
W grudniowym głosowaniu mieszkańcy wybrali kolejne zadania do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W Nowym Fordonie do wydania było ponad 900 tys. złotych. Opis zwycięskich zadań znajduje się w tekście pt. „Rekreacja u stóp fordońskich górek”

 

W Nowym Fordonie rośnie bezpieczny skatepark W Nowym Fordonie rośnie bezpieczny skatepark Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.