Więcej miejsca dla pieszych przed Botanikiem

Zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem zmienia się plac przed "botanikiem". Jezdnie przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i J. Niemcewicza zostały przewężone, a chodniki są przebudowywane. Pojawią się tam nowe nasadzenia. Nie zabraknie też  elementów małej architektury. Przejścia dla pieszych zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 


Powstanie w ten sposób pierwszy tak zwany parklet – miejsce dedykowane pieszym wygospodarowane z jezdni. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 150 tysięcy złotych. Obecnie trwają już zaawansowane prace budowlane. Zakończą się one we wrześniu.  Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w trakcie głosowania na inwestycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wkrótce ruszą też prace rewitalizacyjne na terenie samego „botanika”.Al. Ossolińskich przyjazna dla pieszych i rowerzystów


Aleje Ossolińskich po przebudowie zyskały estetycznego wyglądu. Teraz wprowadzone zostaną udogodnienia dla rowerzystów. Powstanie wydzielony pas ruchu dla jednośladów, a parkujące samochody zostaną sprowadzone z chodników na jezdnię. Na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolskich i J. Niemcewicza powstaje estetyczny skwer dedykowany pieszym.

W maju bieżącego roku zakończył się remont spacerowego deptaku znajdującego się na reprezentacyjnej ulicy Śródmieścia, gdzie od 2002 roku sadzone są pamiątkowe dęby. W ramach modernizacji wymieniony został już trakt spacerowy.
Zastosowano całkowicie przyjazną dla środowiska nawierzchnię mineralną. Na ścieżkach ułożone zostały obrzeża z granitowej kostki. Przebudowane zostało też skrzyżowanie, które dzieli aleję. Na całym terenie zamontowane zostały stylowe ławki i donice z kwiatami. Prace kosztowały prawie pół miliona złotych.
Czas na rowerzystów

Po 10 sierpnia rozpoczną się natomiast prace na samych jezdniach. Zlikwidowany zostanie jeden pas ruchu a
miejsca postojowe dla samochodów przeniesione zostaną z chodników na jezdnię. Dodatkowo na samej  jezdni w obu kierunkach utworzone zostaną odrębne pasy dla rowerzystów. Wymalowane zostaną w odstępie od parkujących pojazdów, a dodatkowo w obrębie skrzyżowań pojawi się czerwona nawierzchnia. Wjazd na pasy rowerowe zostanie zabezpieczony wyspami. Dla rowerzystów skręcających w lewo w ul. Kopernika i Szymanowskiego planujemy natomiast utworzenie śluz rowerowych. Takie działania pozwolą zachować bezpieczeństwo i poinformują kierowców o rowerzystach poruszających się po drodze.

Poza tym przesunięty zostanie przystanek autobusowy Ossolińskich – Plac Weyssenhoffa bliżej skrzyżowania. Wprowadzenie powyższych zmian, będzie wymagało wyłączenie z ruchu jednego pasa na rondzie Ossolińskich oraz reorganizację istniejącego oznakowania poziomego i pionowego na całym przedmiotowym odcinku. Przy dobrej pogodzie prace potrwają około tygodnia.


Więcej miejsca dla pieszych przed Botanikiem Więcej miejsca dla pieszych przed Botanikiem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.