Park sensoryczny powstanie na Okolu

Warzywniaki, szumiące i pachnące rośliny, wir wodny i kalejdoskop – to tylko niektóre elementy parku sensorycznego, który powstanie na Okolu. Wybraliśmy wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje park dla dzieci z niepełnosprawnościami, zmagającymi się ze spektrum autyzmu. Wyposażymy go w urządzenia do zabawy, zadbamy o nasadzenia pomagające w terapii i zabawie. To kolejny pomysł mieszkańców Okola wybrany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Obiekt powstanie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo nr 3 przy ul. Granicznej. Realizacja inwestycji pozwoli dzieciom w tym m.in. wychowankom SOSW nr 3 na bardziej efektywny rozwój poprzez zabawę oraz przysłuży się terapii edukacji. Park zapewni możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu.


W ramach zadania zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która obejmie zagospodarowanie terenu i wykonanie przestrzeni sensoryczno-zabawowej dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami Do Wykonawcy należeć będzie także przygotowanie terenu pod przyszły park.
Nasadzone zostaną również rośliny kolorowe (wielobarwne), rośliny szumiące (na wietrze) oraz rośliny pachnące (intensywnie)
Planujemy również montaż następujących urządzeń i atrakcji ogrodu sensorycznego:
- 2 warzywniaki,
- wir wodny,
- słupek iluzji,
- Instrumenty muzyczne-cymbałki
- zwierciadło,
- kalejdoskop,
- ekologiczne tablice edukacyjne z tworzywa barwionego w masie.
Park sensoryczny wyposażony będzie w szereg elementów i obiektów małej architektury w tym tablicę informacyjną z regulaminem ławki bez oparcia masie w kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim (razem 6 szt.) oraz ławki z oparciem z listwami w kolorach: czerwonym i zielonym (po 2 szt.) 25. Ustawione zostaną również kosze na śmieci do segregacji.
Oprócz prac przygotowawczych i ziemnych zaplanowaliśmy wykonanie nawierzchni trawiastej (ok 290 m2)


Wcześniej na terenie przy ul. Granicznej w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstały dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami integracyjny plac zabaw oraz integracyjna siłownia plenerowa. Na terenie SOSW nr 3 powstała również nowoczesna sala sportowa z funkcją rehabilitacyjną.


Dziękujemy za Wasze pomysły!
15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł. 

Park sensoryczny powstanie na Okolu Park sensoryczny powstanie na Okolu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:59 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.