Rewitalizacja ul. Śniadeckich – kolejny etap

W poniedziałek (18 października) rozpoczyna się przebudowa chodnika po południowej stronie ul. Śniadeckich. To już kolejne prace w tej części miasta, gdzie odtwarzane są historyczne wzory układania płyt chodnikowych. Zadanie wybrali mieszkańcy w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Podczas tegorocznych wakacji przebudowany został  chodnik po północnej stronie ul. Śniadeckich od ul. Pomorskiej do Gdańskiej. Na nawierzchni zastosowano płyty betonowe układane w karo z kamiennymi opaskami. Przy ulicy wymienione zostało też oświetlenie. Zastosowano latarnie w formie pastorałów. Na obszarze Śródmieścia nową nawierzchnię zyskały też chodniki przy ul. Warmińskiego i Pomorskiej. Prace uzupełniały często działania zainicjowane przez właścicieli kamienic oraz wspólnoty mieszkaniowe, które odnowiły elewacje kilku kamienic.W poniedziałek rozpoczną się prace przy chodniku po stronie południowej ul. Śniadeckich. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika, która zostanie odtworzona w historycznym wzorach. W trakcie prowadzonych robót ograniczona zostanie możliwość parkowania. Prace remontowe będą musiały zostać jeszcze  wykonane przy chodniku u zbiegu ul. Śniadeckich i ul. Gdańskiej (na wysokości siedziby ADM) po realizacji prac wodociągowych planowanych w tym miejscu przez MWiK.
Więcej informacji o remontach chodników w całym mieście znajduje się na stronie ZDMiKP.y 
Rewitalizacja ul. Śniadeckich – kolejny etap Rewitalizacja ul. Śniadeckich – kolejny etap Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.