Leśny park na Piaskach zachęci do odpoczynku

Rozpoczynamy przygotowania do rewitalizacji placu św. Wojciecha na Piaskach. Zyska on między innymi nowe ścieżki, elementy małej architektury i dodatkowe nasadzenia. Będzie zachęcał do odpoczynku. Zadanie do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wybrali mieszkańcy.

Plac znajduje się w centralnej części osiedla, w pobliżu pętli autobusowej. Jego większa część ma charakter leśnego parku z wieloma przedeptami w kierunku otaczającej go zabudowy jednorodzinnej. Od strony ul. Komierowskiej znajdują się również ławki, podest. W pierwszej kolejności opracowany zostanie kompleksowy projekt rewitalizacji skweru. Celem będzie stworzenie atrakcyjnego miejsca do odpoczynku dla rodzin z dziećmi. W trakcie prac projektanci opracują  rozwiązania związane z budową nowych oświetlonych ścieżek, modernizacją sceny (podestu), dosadzeniem nowych drzew i krzewów, modernizacją  istniejącej małej architektury, w tym: ławek, stołu do gry w tenisa stołowego i stołu do gry w szachy/warcaby, odnowieniem trawników.


W pierwszej kolejności zlecimy wykonanie inwentaryzacji zieleni i opracowanie dokumentacji projektowej. Pozwoli ona w kolejnych etapach zlecać prace, które nadadzą skwerowi estetyczny wygląd oraz wyposażyć go w nowe elementy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Na projekt i pierwsze prace zabezpieczamy około 80 tysięcy złotych.

Leśny park na Piaskach zachęci do odpoczynku  Leśny park na Piaskach zachęci do odpoczynku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.