Strefy rekreacji polecają się na wiosnę

Miasto opiekuje się niemal dwustoma obiektami rekreacyjnymi, z których korzystają mieszkańcy. Rozwój infrastruktury rekreacyjnej zawdzięczamy Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Obecnie zlecamy prace związane z unowocześnieniem placu zabaw w Fordonie. 1 kwietnia ruszamy z konsultacjami nt. regulaminu kolejnej edycji BBO.


53 place zabaw, 68 obiektów rekreacyjnych, na których zagramy w ping ponga, szachy lub chińczyka, do tego 32 siłownie zewnętrzne dla dorosłych, kynoparki, skateparki, urządzenia do kalisteniki i tory rolkarskie. Propozycji na wiosenne spędzenie aktywnego popołudnia w Bydgoszczy jest bardzo dużo. Wiele z tych inwestycji powstało dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Bydgoszczanie w poprzednich latach zdecydowali m.in. o powstaniu pierwszego w Bydgoszczy pumptracku na Miedzyniu. Na Glinkach w wielu edycjach królowała budowa toru rolkarskiego. Na trzech osiedlach powstały pierwsze minitężnie solankowe. Początkowo strefy rekreacji dla najmłodszych były rozbudowywane o nowe atrakcje. Dziś na osiedlach powstają oryginalne tematyczne place zabaw, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię dzieci. Część urządzeń jest dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Przy Balatonie, dzieci mogą poczuć się jak kapitanowie statków – znaleźć tam można urządzenia kojarzące się z morskimi wyprawami, przypominające statek oraz wrak kutra.

Z kolei na terenie SOSW nr 3 przy ul. Granicznej znajdziemy miejsce do wypoczynku i spędzania wolnego czasu w karaibskich klimatach. Zaaranżowano tu przestrzeń, która przypomina plażę. Ustawione zostały leżaki, słupy w kształcie palm, do których będą przymocowywane hamaki i siedziska.W Parku Wolności wśród zieleni i dzikich zwierząt na najmłodszych czeka naturalny plac zabaw


Na największym osiedlu w mieście znajdziemy zestaw przypominającym stary młyn, na którego szczycie powiewają flagi z herbem Fordonu. Jak tu nie lubić zabawy.


Integracyjny plac zabaw w Nowym Fordonie

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie integracyjnego placu zabaw dla  dzieci w różnym wieku w Nowym Fordonie. Przy Szkole Podstawowej nr 65 mają zostać utworzone strefy tematyczne: edukacyjna, sportowa oraz integracyjna. Na to zadanie zagłosowało ponad 400 bydgoszczan.  

Strefa dla dzieci z niepełnosprawnością będzie obejmowała urządzenia przystosowane do ich potrzeb. Strefa edukacyjna dla mniejszych dzieci przewiduje powstanie altany z siedziskami oraz ekologiczne urządzenia integracyjne. Z kolei strefa sportowo – integracyjna obejmie m.in. przeniesienie stołu do ping-ponga, wykonanie stół do szachów i chińczyka oraz stół do piłkarzyków. Wszystkie strefy będą ogrodzone, powstanie też łąka kwietna.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 12 kwietnia br. W poprzednich tygodniach szukaliśmy wykonawców rozbudowy skateparku na Górzyskowie oraz budowy dużego placu zabaw nad Kanałem Bydgoskim.

Miejska rekreacja w liczbach:
53 place zabaw
68 obiektów rekreacyjnych
32 siłownie
8 kynoparków
5 skateparków
10 boisk osiedlowych
12 stref do kalisteniki
2 tory rolkarskie

Bydgoski Budżet Obywatelski 2022 – wypowiedz się. Więcej o konsultacjach społecznych TUTAJ.


Strefy rekreacji polecają się na wiosnę  Strefy rekreacji polecają się na wiosnę Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:01 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.