Dzień Ziemi w Bydgoszczy z BBO

W piątkowy poranek rozpoczęło się wielkie sprzątanie Bydgoszczy. Za worki chwycili mieszkańcy, organizacje społeczne oraz wiceprezydent Michał Sztybel. Ekologiczna akcja Czystej Puszczy Bydgoskiej zadba o tereny leśne na Glinkach, w Parku Centralnym przy ul. Toruńskiej oraz w Myślęcinku. Akcja odbywa się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W piątek, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Corocznie wiosną, prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W tym dniu odbywają się liczne akcje związane z promocją postawy przyjaznej środowisku. Wspólne sprzątanie organizują szkoły i przedszkola.  Kilka akcji sprzątania zaplanowano także w weekend.- Dziś jest dzień, w którym zamiast mówić, lepiej posprzątać. Cieszę się, że w Bydgoszczy świadomość ekologiczna z roku na rok wzrasta. Miasto Bydgoszcz zawsze będzie aniołem stróżem wszystkich społecznych akcji ekologicznych. To dzięki mieszkańcom i społecznikom w Bydgoszczy jest nie tylko czyściej, ale także wiedza na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego jest większa. Dziś każde dziecko wie, jak odpowiednio segregować śmieci, czy jak ważne jest pozostawianie po sobie porządku. Świadome społeczeństwo to czyste i przyjazne miasto i lepszy komfort życia – mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta.W piątek, w ramach akcji Dzień Ziemi sprzątane są trzy miejsca: Puszcza Bydgoska przy ulicy Dąbrowa 62, Park Centralny przy ul. Toruńskiej (parking przy hali Immobile Łuczniczka) oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek – przy Centrum Edukacji Ekologicznej (Szumilas). Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, zapewniliśmy worki i rękawice dla uczestników, a później wywóz śmieci. Przygotowaliśmy też ekogadżety dla uczniów biorących udział w akcji i ekonagrody dla szkół, których uczniowie najliczniej wezmą udział w wydarzeniu. Głównymi uczestnikami tego wydarzenia są okoliczne szkoły i przedszkola, przyjaciele i znajomi Czystej Puszczy Bydgoskiej i nasi przyjaciele z Ukrainy Do akcji dołączył też Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy oraz mieszkańcy Bydgoszczy.

W sobotę, 23 kwietnia odbędzie się sprzątanie lasu i terenów zielonych w okolicach rzeki Brdy na bydgoskich osiedlach Smukała, Opławiec i Janowo. Fundacja Zielone Jutro, Stowarzyszenie POTOK II wraz ze swoimi partnerami zorganizują wielki finał akcji #KręciNasRecykling. Uczestnicy posprzątają wokół obu brzegów Brdy.  Zbiórka uczestników: przy ulicy Biwakowej w Parku im. Karola Wojtyły, o godz. 10:30. Więcej informacji w wydarzeniach na facebooku: Fundacji Zielone Jutro oraz POTOK II.

W niedzielę, 24 kwietnia Fundacja Zielone Jutro zaprasza wszystkich mieszkańców na sprzątania lasu i terenów zielonych na bydgoskim osiedlu Eskulapa. Zbiórka uczestników: skrzyżowanie ulic Stefana Ciszewskiego i Teodora Kocerki, o godz. 10.30. Więcej informacji TUTAJ. Więźniowie z Aresztu Śledczego w Fordonie zadbają o czystość w parku nad Wisłą. Uczestnicy wszystkich akcji sprzątania zostaną zaopatrzeni w rękawice i worki na odpady wraz z ich odbiorem, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie. Przypominamy, że inicjatywy sprzątania można zgłaszać do końca roku. Zapraszamy! 

 

Dzień Ziemi w Bydgoszczy z BBO Dzień Ziemi w Bydgoszczy z BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.