Zrewitalizujemy kolejną zieloną aleję

Zlecamy pierwszy etap prac przy rewitalizacji zieleni na ul. 11 Listopada. Odnowimy nawierzchnię ścieżki spacerowej biegnącej w pasie pomiędzy jezdniami, dosadzimy drzewa i krzewy i ustawimy estetyczne ławeczki. Zakończyły się natomiast prace przy rewitalizacji przyległego do ulicy skweru Inwalidów Wojennych.

Inwestycję polegającą na rewitalizacji pasa zieleni przy ul. 11 Listopada do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na zadania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Głosowało na niego około pół tysiąca bydgoszczan. W pierwszej kolejności niezbędne było opracowanie projektu dokumentacji aby móc przeprowadzić  prace. Teraz zlecamy prace budowlane. W pierwszym etapie obejmą one odcinek od ul. Bukowej do bloku z numerem 15a. Prace po podpisaniu umowy zająć mają około 4 miesięcy.

Projekt zakłada  uporządkowanie i wymianę nawierzchni ciągu pieszego przy uwzględnieniu istniejącego przebiegu ścieżek, zastosowaniu małej architektury, wyodrębnieniu miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Całość wkomponowana zostanie w istniejącą już zieleń. Projekt zakłada również wymianę podłoża pod nowe nasadzenia młodych drzew i krzewów. Dotychczasowy drzewostan zostanie zachowany. Spacerowa aleja zostanie nieco zawężona do 4,10 m, Zastosowane zostaną dwa rodzaje nawierzchni. Po północnej stronie będzie to szlachetna kostka betonowa, a po południowej, gdzie lokalizowane będą między innymi rabaty z nowymi nasadzeniami  ścieżka otrzyma nawierzchnię mineralną. Będzie to również sprzyjać lepszemu rozwojowi rosnących już drzew. Ciąg spacerowy zyska również szereg elementów estetycznej małej architektury. Ustawione zostaną różne ławki o różnych funkcjonalnościach, ale utrzymanych w jednolitym wzornictwie. Oprócz nich zaplanowano też nowe latarnie, kosze na śmieci, a także  pojemniki z woreczkami ułatwiające sprzątanie po psach.

Warto podkreślić, że w ostatnich dniach zakończyła się rewitalizacja przyległego do ulicy skweru Inwalidów Wojennych. Powstały nowe alejki, dosadzono kolejne drzewa i krzewy oraz ustawiono nowe ławki. Prace kosztowały prawie pół miliona złotych. Więcej szczegółów o zakresie tego zadania znajduje się TUTAJ.

Ulica 11 Listopada o długości około 600 metrów łączy ulicę Gdańską z Sułkowskiego. Składa się z dwóch jezdni rozdzielonych obszernym pasem zieleni o szerokości około 20 metrów. Przez jego środek przebiega ścieżka spacerowa. Po obu stronach ulicy zlokalizowane są przede wszystkim bloki wybudowane na początku lat 50. XX wieku. Przed wojną na terenie obecnego VII Liceum Ogólnokształcącego mieściła się leśniczówka. W ostatnich latach odnowiono nawierzchnię ulicy i wprowadzono elementy poprawiające bezpieczeństwo pieszych.

BBO – trwają konsultacje

Zależy nam, by Bydgoski Budżet Obywatelski jeszcze lepiej spełniał oczekiwania mieszkańców. Dlatego przed kolejną, dziesiątą już edycją programu, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje trwają do 22 kwietnia br. Najprościej podzielić się swoją opinią za pomocą karty konsultacyjnej zamieszczonej na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. W dniu 19 kwietnia o godz. 16.30 na miejskim facebooku w

ww.facebook.com/bydgoszczpl&nbsp
; odbędzie się spotkanie online – zachęcamy do przesyłania pytań na adres  budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. 

 
Zrewitalizujemy kolejną zieloną aleję Zrewitalizujemy kolejną zieloną aleję Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.