Ruszają remonty i przebudowy chodników w mieście

Wkrótce rozpoczną się remonty wielu bydgoskich chodników. Przygotowujemy się do podpisania umów z wykonawcami. Równocześnie budowane będą też zupełnie nowe odcinki chodników przy okazji rozbudowy bydgoskich ulic. Część zadań do realizacji wybrali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.Dodatkowe zadanie dzięki BBO
Część inwestycji dla pieszych zrealizujemy też w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Do realizacji wybrane zostały m.in. projekty związane z rewitalizacją ulicy Piotra Skargi oraz wymianą chodników przy ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp.


W tym roku remonty i przebudowy planujemy przeprowadzić w kilkudziesięciu miejscach Bydgoszczy.
Wszystkie prace zaplanowaliśmy z uwzględnieniem inwestycji gestorów podziemnego uzbrojenia.
Zaplanowane prace przy chodnikach mają być prowadzone w ramach dwóch odrębnych zadań.
Obecnie dobiegają końca postępowania przetargowe.


W pierwszej kolejności ruszą prace przy remontach chodników, które mieszkańcy zgłosili przez aplikację Dbamy o Bydgoszcz. To jedna z najprostszych metod sygnalizowania wszelkich usterek związanych z miejską infrastrukturą. Prace będą prowadzone w kilkudziesięciu lokalizacjach. Planujemy rozpocząć je jeszcze w maju.
Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą.
Na ten cel zabezpieczyliśmy prawie 300 tys. złotych.

Nowe płytki zamiast spękanego asfaltu
Równocześnie planujemy prowadzić też remonty dłuższych odcinków chodników oraz schodów i dojść do przejść dla pieszych
Poznaliśmy już oferty 3 firm zainteresowanych realizacją tych prac. Wyceniły one wartość zamówienia na kwoty od 1 mln 300 tys. zł do prawie 1,5 mln zł.
Jeszcze w tym miesiącu planujemy wybrać najkorzystniejszą ofertę i podpisać umowę, na którą zabezpieczyliśmy 1,5 mln zł.

W jej ramach prowadzone będą prace w kilkudziesięciu miejscach - między innymi przy ulicach:
• Powstańców Wielkopolskich
• Nowodworskiej,
• S. Leszczyńskiego,
• Królowej Jadwigi,
• Garbary,
• Bielickiej
• Jagiellońskiej,
• Toruńskiej
• L. Kaczyńskiego.

Wykonawca, zgodnie z warunkami zamówienia w trakcie prac musi zabezpieczyć ciągłość ruchu pieszego i kołowego na remontowanych odcinkach.
Remonty i przebudowy zakończą się jesienią.Nowe inwestycje zawsze z chodnikiem
Szereg nowych ciągów pieszo-rowerowych powstanie też przy okazji dużych inwestycji drogowych. Piesi już korzystają z części nowej infrastruktury, która powstaje w ramach rewitalizacji Starego Fordonu. Szereg nowych chodników powstanie też wokół nowych mostów pomiędzy ulicą Fordońską i Toruńską oraz w obrębie ul. Perłowej. W ciąg pieszo-rowerowy wyposażona będzie też rozbudowywana ul. Smukalska oraz ul. Chemiczna.

Warto podkreślić, że także ulice osiedlowe utwardzane płytami ażurowymi zawsze wyposażamy w cześć dla pieszych wyłożoną betonową kostką.Ruszają remonty i przebudowy chodników w mieście  Ruszają remonty i przebudowy chodników w mieście Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 07:43 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.