Upał nie odpuszcza. Zamawiamy kurtyny wodne

To już kolejna fala upałów w naszym mieście. Mieszkańcy, którzy potrzebują ochłody mogą, korzystać z bramek zamgławiających. Zamawiamy także kolejne mgiełki, które wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Zwycięski projekt osiedlowy z Kapuścisk zakłada zakup i montaż 4 bramek zamgławiających, które mają służyć przechodniom w upalne dni. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na to zadanie pochodzące z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ich lokalizacja zostanie skonsultowana z pomysłodawcą tego zadania, mają pojawić się jeszcze w te wakacje. W Bydgoszczy po raz drugi utrzymują się wysokie temperatury, które mogą być szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. W miejscach, gdzie trudno znaleźć cień i ochłodę stawiamy mgiełki wodne. To rozwiązanie bardziej ekologiczne niż kurtyny strażackie, zużywają dużo mniej wody.

Urządzenia znajdują się na Wyspie Młyńskiej, przy Filharmonii Pomorskiej, Osiedlu Leśnym pomiędzy Sułkowskiego, a 11 listopada, przy ul. Gdańskiej przy skrzyżowaniu z ul.  Dworcową. Kurtyna stoi także przy Technikum Mechanicznym przy ul. Kruszwickiej. W Bydgoszczy funkcjonuje także mgiełka wodna na Starym Rynku, pergola na Placu Teatralnym oraz nowa fontanna w Starym Fordonie, które pozwalają przetrwać ciepłe słoneczne dni.

Co robić by przetrwać upał? Po pierwsze, jeśli tylko możemy, unikajmy przebywania na słońcu. Zrezygnujmy także z obciążającego nasz organizm wysiłku fizycznego. Jeżeli wychodzimy w upalny dzień na świeże powietrze, pamiętajmy o nakryciu głowy, butelce wody oraz szukajmy zacienionych miejsc. Przed wyjściem z domu warto również zastosować kremy z wysokim filtrem. Pamiętajmy także o naszych czworonogach, zapewniając im stały dostęp do wody i zacienione miejsce do odpoczynku.


Upał nie odpuszcza. Zamawiamy kurtyny wodne  Upał nie odpuszcza. Zamawiamy kurtyny wodne Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.