Bezpieczne przejście przy pętli

Kończą się prace związane z budową chodnika i przejścia dla pieszych na ul. Filtrowej w obrębie pętli autobusowej. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nowe chodniki dobudowano przede wszystkim po wschodniej stronie ulicy na odcinku od przedłużenia ul. Jułgi do ul. Przejazd. Fragment chodnika dobudowno również bezpośrednio przy pętli. Pomiędzy nimi wytyczane też jest przejście dla pieszych z azylem. Pozwali ono bezpieczniej przekraczać szeroką jezdnię. Prace kosztowały 125 tysięcy złotych. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w czasie głosowania na zadania BBO. W ubiegłym roku zrealizowano pierwszy etap tego zadania związany z budową chodnika bliżej nowych bloków.

W tym roku planowane są jeszcze kolejne inwestycje drogowe na osiedlu Czyżkówko. Zaplanowano między innymi utwardzenie ażurowymi płytami odcinków ulic Bruskiej (zadanie również wybrane przez mieszkańców w BBO)  i Charzykowskiej. W ubiegłym roku utwardzono odcinki ulic Żnińskiej i Chmurnej.Warto wiedzieć

Zakończyło się już zgłaszanie pomysłów do 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty są teraz ocenione również przez samych bydgoszczan: do 15 października czekać będziemy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  prowadzona będzie za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO, która będzie polegać na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie bydgoszczan. W dniach 15 listopada - 15 grudnia tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku. Na ten cel zabezpieczamy 16 mln zł.  

Bezpieczne przejście przy pętli Bezpieczne przejście przy pętli Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:35 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.