Na Szwederowie rondo Szwederowiaków

Rada Miasta Bydgoszczy zgodziła się z propozycją Rady Osiedla Szwedrowo by nowe rondo u zbiegu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej nosiło nazwę Szwederowiaków. Inwestycja realizowana była w oparciu o środki miasta. Wybrali ją mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Rondo zostało oddane do użytku pod koniec ubiegłego roku. Zastąpiło ono niebezpieczne skrzyżowanie, na którym kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanej ulicy Bielickiej często tracili czas w korkach. Dochodziło tam do wielu kolizji.  Zdecydowanie poprawiło się też bezpieczeństwo pieszych, którzy zyskali nowe przejścia rozdzielone wysepkami. Zainstalowano również nowoczesne systemy oświetleniowe poprawiające widoczność w obrębie zebr. Zabrukowana wyspa centralna mimo niewielkich rozmiarów pozwala na bezproblemowy przejazd nawet większych pojazdów. Inwestycja pochłonęła 350 tysięcy złotych.

Zadanie do realizacji zostało wybrane bezpośrednio przez mieszkańców Szwederowa w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Stąd pomysł Rady Osiedla by nowemu rondu patronowali właśnie Szwederowiacy. Rada Miasta Bydgoszczy w czasie ostatniej sesji przychyliła się do tego wniosku i zdecydowała o nadaniu takiej nazwy.

W ostatnich latach w Bydgoszczy powstało 7 nowych skrzyżowań z ruchem okrężnym. Ronda to jedno z najlepszych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. Rzadziej dochodzi na nich do wypadków i kolizji. Ronda swoją konstrukcją ograniczają do niezbędnego minimum przeplatanie strumieni ruchu i wymuszają ograniczenie prędkości, czym zapewniają kierującym lepszą widoczność innych uczestników ruchu.

Nowe ronda w Bydgoszczy powstały na połączeniu ulic:

    Stawowej i Broniewskiego  (rondo Grażyny Kufel)
    Gdańskiej i Rekreacyjnej (ronda S. Frelichowskiego)
    Modrzewiowej i Sułkowskiego (rondo Żołnierzy Górników)
    Glinki Magnuszewskiej  (rondo 4 czerwca 1989 roku)
    Ujejskiego i Karpackiej
    Chemicznej i Wojska Polskiego
    Nakielskiej i ŁochowskiejNa Szwederowie rondo Szwederowiaków Na Szwederowie rondo Szwederowiaków Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:44 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.