Parkingi na Szwederowie i Kapuściskach na finiszu

Kończy się budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. S. Goszczyńskiego na Szwederowie i Szarych Szeregów na Kapuściskach. Obie inwestycje do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przed nami ostatnie dni głosowania na zgłoszone w tym roku pomysły.
 

Na Szwederowie miejsca parkingowe budowane są po wschodniej stronie ulicy S. Goszczyńskiego, przed Szkołą Podstawową nr 63. Łącznie powstaje 27 miejsc postojowych, w tym 2 stanowiska dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Konieczna była też budowa drogi manewrowej, przebudowa chodników, budowa odwodnienia oraz kanalizacji deszczowej.

Wykonawca zrealizowała już większą część prac. Droga dojazdowa jest wyłożona kostką betonową, podobnie jak przyległe chodniki. Na miejscach postojowych zastosowano przede wszystkim ażurowe płyty. Na koniec przyległy teren zostanie zagospodarowany zielenią. Dosadzonych zostanie m.in. 21 nowych drzew. Przy sprzyjającej pogodzie wykonawca zakończy podstawowy zakres prac w ciągu miesiąca. Inwestycja pochłonie prawie pół miliona złotych.


Kończy się również budowa kolejnego parkingu przy ul. Szarych Szeregów 13. W ramach zadania powstała też nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Na placu powstało 17 stanowisk postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Wraz z parkingiem zbudowano fragment chodnika i oświetlenia. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, ustawiono słupki uniemożliwiające kierowcom parkowanie na chodniku. Prace budowlane kosztowały około 450 tysięcy złotych. W poprzednich latach wzdłuż ul. Szarych Szeregów zbudowaliśmy kilka innych parkingów. Pomiędzy blokami z numerem 9, 11 i 13 powstało kilkadziesiąt stanowisk. Prawie 30 nowych miejsc powstało też prostopadle do ulicy Szarych Szeregów na wysokości bloku z numerem 2. Parking zostanie udostępniony jeszcze w tym roku. Obie inwestycje do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Warto wiedzieć

Trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy zadecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów, na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł. Głosowanie elektroniczne na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO zajmuje tylko kilka minut.

 

 

 


 

Parkingi na Szwederowie i Kapuściskach na finiszu Parkingi na Szwederowie i Kapuściskach na finiszu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:01 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.