Wyremontowane chodniki i jezdnie na Leśnym

Zakończyła się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Powstania Listopadowego oraz chodników wzdłuż ul. Czerkaskiej. Zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Na ul. Powstania Listopadowego na Osiedlu Zawiszy  asfaltową nawierzchnię otrzymał odcinek prowadzący w kierunku nowych bloków oraz wjazdu na zaplecze Szpitala Wojskowego. Wyremontowano również przyległy chodnik. Przed dwoma laty takie prace wykonano w rejonie skrzyżowania z ulicą Powstańców Warszawy.


Drogowcy odebrali też wyremontowany chodnik przy ul. Czerkaskiej. Nowe płytki ułożono na odcinku od zrewitalizowanego w tym roku skweru Inwalidów Wojennych do skrzyżowania z ul. Żołnierską. Przebudowano również zjazdy. Wcześniej udało się już przebudować chodniki w obrębie przejść dla pieszych dostosowując je między innymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki temu programowi na Leśnym udało się zrealizować szereg innych przedsięwzięć poprawiających stan osiedlowych dróg. Przebudowana m.in. część ul. Topolowej oraz jezdni serwisowej ulicy Gdańskiej tworząc dodatkowe miejsca postojowe. Parking powstał również przy ul. Sułkowskiego.
 

Warto wiedzieć
W trakcie 10. Edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy decydowali, które z 447 zgłoszonych zadań trafią do realizacji w przyszłym roku. Mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów, na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł. Ogłoszenie wyników planowane jest na początku przyszłego roku.
Wyremontowane chodniki i jezdnie na Leśnym  Wyremontowane chodniki i jezdnie na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.