Nowoczesny plac zabaw bez barier

Trwają zaawansowane prace przy przebudowie integracyjnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 65 na osiedlu Szybowników w Nowym Fordonie. Jest on wyposażany w szereg nowych urządzeń, które pozwolą na zabawę także dzieciom z niepełnosprawnościami. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Plac zabaw położony jest pomiędzy budynkami szkoły i ulicą W. Rzeźnickiego. Zajmuje powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Głównym celem inwestycji oprócz montażu nowych atrakcyjnych urządzeń zachęcających do zabawy na świeżym powietrzu jest podział przestrzeni na bezpieczne strefy. Zgodnie z projektem wydzielone zostaną:

 


    Strefa dla dzieci z niepełnosprawnością, na której ustawione zostaną między innymi zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa, huśtawka wagowa, huśtawka potrójna i ekologiczna tablice Brailla. Wszystkie te urządzenia będą umożliwiały zabawę także dzieciom z niepełnosprawnościami. Ta część placu zostanie też zabezpieczono dodatkowym wewnętrznym ogrodzeniem i wyposażona w ławki.
    Strefa edukacyjna dla mniejszych dzieci  z drewnianą altaną, ławeczkami i  ekologicznymi tablicami integracyjnymi.
    Strefa dla starszych dzieci z nowym urządzeniem  umożliwiającym wspinaczkę po rozciągniętych linach i siatkach.
    Strefa sportowo – integracyjna  ze stołem do gry w szachy i chińczyka oraz stołem do  piłkarzyków.

Za prace odpowiada firma Fenster, z którą w ubiegłym roku podpisaliśmy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i roboty budowlane. Kosztują one około 450 tysięcy złotych. Zakończenie prac planowane jest wiosną. Po odbiorach będą objęte 7-letnią gwarancją.
Warto podkreślić, że w tej części Fordonu w poprzednich latach oddaliśmy do użytku wielopokoleniowego parku zabaw i rekreacji u stóp Góry Szybowników. To największy nowoczesny plac zabaw w tej części Bydgoszczy o powierzchni hektara z różnymi strefami.


Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.


Nowoczesny plac zabaw bez barier  Nowoczesny plac zabaw bez barier Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:02 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Byliśmy dzisiaj ale zamknięte. To znaczy że jeszcze go robią czy tak będzie zawsze, że jak szkoła nieczynna to plac także? (całe wakacje, weekendy i święta a może nawet popołudnia)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.