Rowerowe miasteczko i bieżnia na Osowej Górze

Przygotowujemy się do dalszego urządzenia terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Puszczykowej na Osowej Górze. W sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 24 powstanie rowerowe miasteczko oraz nowa bieżnia i rzutnia do pchnięcia kulą. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Rowerowe miasteczko budowane będzie na zapleczu szkoły przy hali sportowej. Ma umożliwiać przeprowadzenie egzaminu na kartę rowerową i pozwalać na bezpieczne poznawanie przepisów ruchu drogowego.  W ramach BBO podobne obiekty powstały już m.in. na Bartodziejach, w Nowym Fordonie i na osiedlu Tatrzańskim.


Tereny sportowe powstaną  natomiast od strony ul. Czyżykowej w sąsiedztwie boiska. W tej lokalizacji zaplanowano między innymi:

    bieżnię prostą 4- torowa z niebieskim tartanem
    skocznię do skoku w dal i rzutnię do pchnięcia kulą.

Trwa postępowanie zmierzające do wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej. Po podpisaniu umowy opracowanie ma być gotowe w ciągu 3 miesięcy. W tym roku planowane jest zlecenie robót budowlanych przy rowerowym miasteczku. W budżecie na ten cel zabezpieczono prawie pół miliona  tysięcy złotych. Zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Bieżnie w ramach BBO  powstały m.in. na Wzgórzu Wolności, Kapuściskach, czy Bartodziejach i Błoniu.

Boisko znajdujące się przy tej szkole zostało kompleksowo zmodernizowane i oświetlone w poprzednich latach. Te prace również realizowane były dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.  

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki głosowania na wszystkich osiedlach dostępne są na stronie www.bdgbo.pl.


 

Rowerowe miasteczko i bieżnia na Osowej Górze Rowerowe miasteczko i bieżnia na Osowej Górze Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.