Zostań turystą w swoim mieście

Rusza cykl spacerów i spływów z przewodnikiem. Pierwsza wyprawa już 4 czerwca – nad Kanał Bydgoski. Wycieczki są darmowe, obowiązują zapisy. Projekt został wybrany przez mieszkańców w ramach głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


 Wakacje to czas podróży. W przerwie pomiędzy letnimi wyjazdami warto znaleźć chwilę na lepsze poznanie swojego miasta. Już 4 czerwca br. wyruszymy w pierwszą wspólną podróż ulicami Bydgoszczy - spod Opery Nova nad Kanał Bydgoski. Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu odbędzie się blisko 25 wypraw - wycieczek pieszych i spływów kajakowych na terenie całego miasta.

- Oprowadzać po Bydgoszczy będą najlepsi przewodnicy m.in. Tomasz Izajasz, Dawid Kilon, Pior Weckwerth, Andrzej Gawroński i Damian Amon Rączka – zapowiadają organizatorzy.

Program obejmuje zarówno piesze wycieczki, jak i spływy kajakowe. Uczestnicy spotkań będą mieli też okazję zwiedzić z przewodnikiem m.in. Wieżę Ciśnień,  Muzeum Wodociągów w Lesie Gdańskim i zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku. Wydarzenia organizowane będą w kolejne letnie weekendy. Organizatorzy zapraszają na pierwszy spacer już w niedzielę, piątego czerwca. Celem wędrówki będzie Kanał Bydgoski, który z roku na rok pięknieje dzięki pieniądzom z BBO.

Wspólne odkrywanie Bydgoszczy będzie bezpłatne. Wydarzenia organizuje Stowarzyszenie Obywatel Działa. Darmowe spacery i spływy z przewodnikiem będą obywały się w dniach 4 czerwca – 30 września br.

Kalendarium spacerów tutaj: https://www.facebook.com/bydgoszczdoodkrycia

 

 Zostań turystą w swoim mieście  Zostań turystą w swoim mieście Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.