Kapuściska bardziej zielone. Park kieszonkowy przy SP 46 jest gotowy

Skwer Małej Łąki na Wyżynach, park kieszonkowy na Kapuściskach – to dwie „zielone” inwestycje, które powstały na Górnym Tarasie.W kieszonkowym parku można już odpoczywać. Znajduje się obok Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Kombatantów na Kapuściskach. Na powierzchni ok. 3 tys. m kw zamieniono, dzięki wyborowi mieszkańców i Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, plac przy szkole w nowe, „zielone miejsce”. W parku kieszonkowym, czyli po prostu parku stworzonym na niewielkiej powierzchni zostało wykonanych wiele prac, które to miejsce całkowicie przeobraziło: nowe trawniki, rośliny i krzewy, dziesięć klonów, nowe ławki z oparciem, stół do tenisa stołowego, zadaszona wiata, miniogródek w skrzyniach.Inwestycja w ramach BBO kosztowała ponad 380 tys. zł. 


Na sąsiednich Wyżynach, pomiędzy ulicami Bohaterów Kragujewca, Białostocką i Glinki powstał także Skwer Małej Łąki O jego wykonaniu również zdecydowali mieszkańcy, głosując nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Dzięki temu projektowi na Wyżynach powstał cały ciąg rekreacyjny, zaledwie kilkaset metrów od skweru, po drugiej stronie ulicy Dunikowskiego, funkcjonuje duży plac zabaw dla dzieci, siłowania na otwartym powietrzu i tężnia, której budowę również umożliwił Bydgoski Budżet Obywatelski.


Kapuściska bardziej zielone. Park kieszonkowy przy SP 46 jest gotowy  Kapuściska bardziej zielone. Park kieszonkowy przy SP 46 jest gotowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.