Kolejny odcinek ulicy W. Gersona z chodnikiem i parkingami

Drogowcy zlecają budowę kolejnego odcinka ul. W. Gersona na Górzyskowie. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Powstaną nowa jezdnia, chodniki i miejsca parkingowe.


W 2019 roku zrealizowany został pierwszy etap inwestycji od strony ul. Grobla. Od strony istniejącej zabudowy jednorodzinnej wybudowano oddzielony od jezdni pasem zieleni chodnik, zbudowano 3 zatoki postojowe, zjazdy publiczne i indywidualne, dojścia do posesji, próg zwalniający i elementy odwodnienia ulicy. Zasadzone zostały nowe drzewa i krzewy. Te prace pochłonęły 570 tysięcy złotych.

Teraz ZDMIKP zleca kolejny etap inwestycji. Kostką utwardzony zostanie również odcinek od strony sięgacza ul. ks. Skorupki, gdzie znajduje się kilka budynków wielorodzinnych. Powstaną również dodatkowe miejsca postojowe. Po wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy prace projektowo-budowlane zajmą około roku.

W poprzednich latach na terenach rekreacyjnych pomiędzy ulicami W. Gersona i J. Kossaka zrealizowano kilka innych inwestycji z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To między innymi skatepark, nowe oświetlenie, alejki, plac zabaw, wybieg dla psów  i miejsca parkingowe.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. Karta do weryfikacji  obywatelskiej znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
  

Kolejny odcinek ulicy W. Gersona z chodnikiem i parkingami Kolejny odcinek ulicy W. Gersona z chodnikiem i parkingami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:13 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.