Piknik Wiejskiej Żywności przyciągnął tłumy fordoniaków (zdjęcia)

W niedzielne popołudnie (1 października) w Fordonie odbył się kolejny Piknik Wiejskiej Żywności przy muzyce country. Impreza zgromadziła tysiące mieszkańców i szereg lokalnych wystawców. To kolejne wydarzenie, które odbywa się dzięki wyborowi mieszkańców w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Odbywający się zawsze wraz z początkiem jesieni piknik na polu przy ulicach Orląt Lwowskich i Pelplińskiej to już fordońska tradycja. Tegoroczna edycja jak zawsze przyciągnęła tysiące mieszkańców, na których czekały liczne atrakcje. Dzieci mogły puszczać bańki, zrobić sobie zdjęcie z maskotkami, skorzystać z zabaw z animatorami, pojeździć na konikach z pobliskiej stajni czy bawić się na dmuchańcach oraz trampolinach. Dorośli mogli natomiast zaopatrzyć się w naturalne wędliny, warzywa, słodycze, krówki czy minikiwi ze Strzelec Dolnych.

Podczas pikniku można było sprawdzić poziom cukru i ciśnienia krwi czy wziąć udział w biegu o zdrowie, który poprowadził fordoński ultramaratończyk Andrzej Urbaniak. Nie zabrakło też strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Bydgoszcz-Fordon, którzy prezentowali swój wóz bojowy zakupiony dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Ochotnikom z Fordonu towarzyszyli koledzy z Kruszyna; ich quad cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza najmłodszych uczestników pikniku.

Wielu gości wydarzenia skorzystało ze specjalnej oferty gastronomicznej: tradycyjnych pierogów, chleba ze smalcem, żurku i grochówki, gofrów czy lodów, specjałów z grilla czy hotdogów fordońskiej marki Super Hot-Dog. Na piknikowej scenie usłyszeliśmy m.in. dzieci z MDK nr 5, Jurka Paterskiego czy Krzysztofa Filasińskiego.

Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Razem dla Fordonu wspólnie z Radą Osiedla Tatrzańskie, Radą Osiedla Tereny Nadwiślańskie i inicjatywą Mariampol.pl. Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wkrótce głosowanie w kolejnej edycji BBO

W tym roku głosowanie odbędzie się w listopadzie i to właśnie wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje zostaną wskazane do realizacji w 2024 roku. Tradycyjnie do podziału jest aż 16 milionów złotych.

Zobacz także: WOŚP Bydgoszcz

Piknik Wiejskiej Żywności przyciągnął tłumy fordoniaków (zdjęcia)  Piknik Wiejskiej Żywności przyciągnął tłumy fordoniaków (zdjęcia) Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.