Zakończyły się inwestycje na Jachcicach. Plac zabaw i skwer posłużą mieszkańcom

Na Jachcicach zakończono rozbudowę placu zabaw przy Przedszkolu nr 58 oraz aranżację nowego skweru przy ul. Czołgistów. Te dwie inwestycje wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na ogólnodostępnym terenie przedszkola – to warunek projektów zrealizowanych w ramach BBO – przy ul. Niecałej wykonano następujące prace:


  • stworzenie bezpiecznej nawierzchni z piasku – ok. 172 m kw. pod zaprojektowanymi urządzeniami zabawowymi
  • dostawę i montaż wyposażenia placu zabaw, w tym m.in.: zestaw zabawowy trzywieżowy z treściami edukacyjnymi, linearium, piaskownica, huśtawka podwójna, bujak, ławka ze stolikiem, kosz na śmieci,
  • budowę ogrodzenia panelowegoZakończyły się też prace przy zagospodarowaniu placu u zbiegu ulic Czołgistów i Partyzantów, w pobliżu biblioteki miejskiej na Jachcicach. Odnowiono w tym miejscu tereny zielone oraz stworzono mini plac z elementami małej architektury. Ustawiono tam nowe ławki, kosze na śmieci i karmik dla ptaków. Dosadzono prawie 200 róż okrywowych oraz jeden dorodny kasztanowiec. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
16 mln złotych na BBO

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpieczyło w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki listopadowego głosowania na ostatnią edycję poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Zakończyły się inwestycje na Jachcicach. Plac zabaw i skwer posłużą mieszkańcom  Zakończyły się inwestycje na Jachcicach. Plac zabaw i skwer posłużą mieszkańcom Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.