Plac na Glinkach zachęci do ćwiczeń

Zlecamy kolejne prace przy terenach wokół toru dla rolkarzy na Glinkach. W tym roku powstanie przy nim również rekreacyjny plac z urządzeniami do ćwiczeń. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Plac powstanie przy torze dla rolkarzy w sąsiedztwie ulicy Gniewkowskiej. Projekt zakłada między innymi dobudowanie urządzeń, które będą zachęcać do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zaplanowano montaż miniprzeplotni, wieży wspinaczkowej, słupa do wspinania, zestawu do klisteniki oraz sześciokątnej konstrukcji z elementami linowymi. Jako nawierzchnię bezpieczną placu zabaw przewidziano płukany piasek. Dojścia prowadzić będą z chodnika utwardzonego kostką, ustawione zostaną ławki i kosze na śmieci. Wykonane będą prace agrotechniczne porządkujące przyległą zieleń.


Trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 3 miesięcy. W ubiegłym roku otoczenie toru rolkarsko-rowerowego na osiedlu Glinki-Rupienica też się zmieniło. Przy polanie powstała nowa scena plenerowa - podest sceniczny, który służy osiedlowym wydarzeniom. Wybudowano poza tym chodnik i wejście wejścia na tereny rekreacyjne od strony ulicy Gniewkowskiej i dostawiono ławki.


Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl.

Plac na Glinkach zachęci do ćwiczeń  Plac na Glinkach zachęci do ćwiczeń Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:33 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.