Młodzież z bydgoskich liceów poznała zasady BBO i tworzyła własne projekty

Trwa zgłaszanie projektów w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto Bydgoszcz zachęca do aktywności w tej szczególnej formie konsultacji społecznej młodzież z bydgoskich liceów.
Od 24 maja do 30 czerwca mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za pośrednictwem strony www.bydgoszcz.pl/bbo oraz punktów konsultacyjnych przedstawiają oni projekty, które ich zdaniem zasługują na realizację. Tak jak w zeszłym roku, pomysły zgłaszamy w ramach czterech kategorii: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, społeczne i mikroprojekty osiedlowe. 


By zachęcić do uczestnictwa w BBO oraz innych formach aktywności społecznej, w środę (5 maja) w Młynach Rothera odbyła się wyjątkowa lekcja obywatelska dla uczniów II oraz IX Liceum Ogólnokształcącego. Tematem zajęć był zasady Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz przygotowanie propozycji własnych projektów.


Podczas pierwszej części spotkania uczniowie poznali zasady programu. Zgłaszanie projektu jest bardzo proste: wystarczy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo i wypełnić formularz. Wystarczy w nim wskazać kategorię projektu, uzupełnić jego nazwę, lokalizację, szacunkowy koszt oraz opis.


Uczniowie przekonali się, że każdy z nich może zgłosić swój własny pomysł na Bydgoszcz. Wystarczy być jej mieszkańcem - nie trzeba być zameldowanym na terenie miasta. Nie ma także ograniczeń wiekowych, jednak należy pamiętać, że osoby małoletnie muszą dołączyć zgodę opiekuna prawnego. Każda bydgoszczanka lub bydgoszczanin może zgłosić 12 projektów: trzy osiedlowe, trzy ponadosiedlowe, trzy społeczne i trzy mikroprojekty osiedlowe. Przypominamy, że więcej informacji na temat BBO można uzyskać pod numerem telefonu 52 585 89 62 lub budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl 


W drugiej części młode bydgoszczanki i młodzi bydgoszczanie integrowali się, pracując w zespołach przygotowali swoje pomysły do zgłoszenia w ramach BBO. Były one ciekawe i inspirujące. Każda grupa prezentowała efekty swoich prac na flipchart. Teraz licealistki i licealiści będą mogli je zgłosić celem ich weryfikacji - jeśli uzyskają one akceptację, każdy z nich będzie miał szansę powalczyć o głosy bydgoszczanek i bydgoszczan w listopadowym głosowaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia. 

Młodzież z bydgoskich liceów poznała zasady BBO i tworzyła własne projekty  Młodzież z bydgoskich liceów poznała zasady BBO i tworzyła własne projekty Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.