Kolejne inwestycje ważne dla mieszkańców

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostaną kolejne inwestycje, na którym zależało mieszkańcom. Powstaną kolejne tereny rekreacyjne, chodniki, a ulica Ślusarska w Śródmieściu, ma stać się estetycznym zaułkiem.

Do budżetu  miasta na 2017 rok wprowadzono wcześniej 44 zadania. Po rozliczeniu kosztów ubiegłorocznych inwestycji, na których powstały oszczędności możliwe jest zaplanowanie następnych siedmiu zadań.  Zespół ds. weryfikacji projektów zgłoszonych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pozytywnie ocenił możliwość ich realizacji.

Estetyczna pieszo-jezdnia
Najdroższą inwestycją będzie przebudowa ulicy Ślusarskiej w Śródmieściu. Ulica obsługująca między innymi zaplecze Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 ma zmienić się w estetyczną pieszojezdnię. Analizowana będzie możliwość zainstalowania monitoringu. Koszt tego zadania szacowany jest na ponad 400 tysiące złotych. Na to zadanie oddano 230 głosów. Warto podkreślić, że w tej części Śródmieścia udało się już zrealizować w oparciu o budżet miasta inne zadania. Wymienione zostało oświetlenie na ul. Ślusarskiej, Matejki i Dworcowej. Przebudowano Dworcową, a ulice Fredry, Warszawska i Śniadeckich zyskały nowe nawierzchnie. Wyremontowano też chodniki na ul. Warszawskiej i Matejki. Ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego udało się zmodernizować nawierzchnię placu zabaw przy MDK nr 4 oraz przywrócić estetyczny wygląd ulicy Chrobrego.


Place zabaw, siłownie, chodniki
Poza przebudową ul. Ślusarskiej zaplanowano budowę chodników na Osowej Górze (pomiędzy Wielorybią i Kutrową) i   Bartodziejach  (remont od ul. Gajowej do Wyszyńskiego). Oba zadania ułatwią dojście do szkół oraz innych ważnych obiektów zlokalizowanych na tych osiedlach.W Nowym Fordonie na osiedlu Eskulapa przy ul. Trybowskiego oraz na Leśnym w rejonie ul. Powstania Listopadowego i Skromnej powstaną natomiast place zabaw. Na Kapuściskach w rejonie ul. Przodowników Pracy zaplanowano budowę  siłowni zewnętrznej i placu sportowego do street workoutu.
Urządzenia plenerowych siłowni będą też zamontowane w Parku Księżycowym na Wilczaku.


Poprawkę do budżetu wprowadzającą nowe zadania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego będą rozpatrywać na najbliższej sesji radni. Łączny koszt tych 7 nowych zadań to 1,1 mln zł. W oparciu o BBO do realizacji na 2017 rok skierowanych będzie łącznie 51 przedsięwzięć.

Bydgoski Budżet Obywatelski
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy poznać Wasze opinie i oczekiwania związane z tym programem. Bezpośredni link do ankiety znajduje się na stronie: www.bydgoszcz.pl/ankietaBBO

 inwestycje Bydgoski Budżet Obywatelski 2017 POBIERZ
 dodatkowe zadania BBO 2017 POBIERZ
Kolejne inwestycje ważne dla mieszkańców Kolejne inwestycje ważne dla mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:09 Rating: 5

7 komentarzy:

 1. Dzień dobry, czy z Budzetu Obywatelskiego mozna zgłaszać lampy uliczne oswietleniowe?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dotychczasowe zasady BBO zezwalały na takie inwestycje.
  Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na www.bydgoszcz.pl/ankietaBBO

  OdpowiedzUsuń
 3. dlaczego będzie zrobiona ulica ślusarska dla firmy czy może dla nowej kamienicy/bloku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką inwestycję wybrali w głosowaniu mieszkańcy

   Usuń
  2. Dlatego, żeby dobrze wyglądała, bo leży w centrum i jest syfem tego miasta.

   Usuń
 4. Mam nadzieję, że plenerowe siłownie, które mają powstać będą służyły też młodszym lub ambitniejszym osobom. Te, które aktualnie widuje się w mieście nie są żadnym wyzwaniem dla młodych. Brakuje zwykłych drążków zrobionych z pogiętych rur... Za to różnych wygibaśnych urządzeń jest masa :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma projektu dla Osowa Góra dół jak zwykle nic się nie dzieje . Ulice gruntowe 0 długości dwa razy dłuższej niż inne .które są zrobione lub w projekcie .

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.