Jeszcze więcej drzew i krzewów nad Balatonem

Zakończyły się prace nad projektem nowych nasadzeń nad Balatonem. Wokół akwenu dosadzone zostaną setki krzewów oraz około 70 dorodnych drzew.Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu.Projekt realizowany jest w ramach  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku zlecone zostało opracowanie projektu aranżacji nasadzeń. Wiosną natomiast w parku na Bartodziejach sadzone będą rośliny.


W ramach inwestycji zaplanowano nowe nasadzenia zieleni niskiej, średniej oraz wysokiej  Planowane jest odtworzenie szpaleru lipy drobnolistnej od ul. Polanka oraz od ul. Marii Skłodowskiej-Curie.


 Zaplanowano także podwójny szpaler, złożony z kasztanowca czerwonego, od ul. Swarzewskiej.


Zieleń o charakterze izolacyjnym zaplanowano w otoczeniu wybiegu dla psów oraz placu zabaw.


Uzupełniono teren o nasadzenia konieczne z uwagi na względy praktyczne oraz estetyczne. W sumie w parku pojawi się około 70 drzew, które będą miały już wysokość ponad 2 metrów oraz około tysiąca krzewów.


Wśród nich dominować będą irgi, tawuły, derenie, berberysy, trzmieliny i śnieguliczki.


Wartość całej inwestycji wyniesie około 114 tysięcy zł. W trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski zdobyła ona aż 563 głosy.


W poprzednich latach w parku wokół akwenu wyremontowano ścieżki dla pieszych, a także powstały m.in. wybieg dla psów i miasteczko ruchu rowerowego.


Jeszcze więcej drzew i krzewów nad Balatonem Jeszcze więcej drzew i krzewów nad Balatonem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.