Nowy chodnik i parking na Szwederowie

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć
W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski wzdłuż ul. Leszczyńskiego na wysokości bloku z numerem 41a powstanie nowy chodnik i miejsca parkingowe. Trwa wybór wykonawcy zadania.
Zadanie będzie realizowane w obrębie sięgacza ul. Leszczyńskiego, który zapewnia dojazd do bloków zlokalizowanych pomiędzy ulicami Leszczyńskiego, Bielicką i Konopną. W ubiegłym roku przygotowany został projekt niezbędny do budowy nowego parkingu i przebudowy chodnika.

Zakłada on powstanie 6 stanowisk postojowych (w tym 1 stanowisko dla osób niepełnosprawnych). Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zaprojektowano jako powierzchnie wyniesione, odznaczające się kolorystycznie od pozostałych miejsc postojowych (zamalowane na niebiesko ). Przewidziano również odbudowę chodników na długości budynku Leszczyńskiego 41a oraz ustawienie słupków przeszkodowych na chodniku wzdłuż ulicy.
Obecnie trwa wybór wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy, będzie on miał miesiąc czasu na realizacje prac budowlanych. Inwestycja finansowana jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W poprzednich latach w oparciu o BBO na Szwederowie rewitalizowany był między innymi skwer Nowakowskiego oraz przebudowano ulicę Norweską.

BBO w liczbach:
- 5 edycji programu
- 30161 głosów podczas ostatniej edycji
- 3038 głosów na Szwederowie w 2016 roku
- 17 zadań do realizacji na Szwederowie
Nowy chodnik i parking na Szwederowie Nowy chodnik i parking na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.