Dodatkowe parkingi na Błoniu

Zakończyły się wszystkie prace związane z zaprojektowaniem dwóch nowych parkingów na osiedlu Błonie. Przy ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich uda się wygospodarować dodatkowych 21 miejsc postojowych. Inwestycje są finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

 Zatoki parkingowe zbudowane zostaną na wysokości ul. Waryńskiego oraz Koszarowej. W pierwszej lokalizacji zaprojektowano 12 miejsc. Będą ona zlokalizowane w miejscu obecnego pasa zieleni, po zachodniej stronie ulicy. Kierowcy będą parkować tam prostopadle do jezdni. Kolejne 9 miejsc powstanie na wysokości skrzyżowania z ul. Koszarową. Będą one zlokalizowane również po zachodniej stronie ulicy. W obu lokalizacjach łącznie 3 miejsca dedykowane będą osobom niepełnosprawnym ruchowo. Są one szersze, co ułatwia wysiadanie z samochodów. Warto podkreślić, że na podstawie opracowanej dokumentacji będzie można w przyszłości rozszerzyć zadanie o kolejne 6 miejsc oraz dostosować przejścia dla pieszych na  skrzyżowaniu ulic Koszarowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich do nowych standardów (obniżone krawężniki, ryflowane płytki ułatwiające orientację osobom niewidomym.

 Obecnie ZDMiKP prowadzi procedurę związaną z wyborem wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy prace budowlane zajmą około 2 miesięcy. Inwestycja jest finansowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Oba zadania trakcie głosowania zdobyły największą liczbę głosów. Realizacja obu zadań nie tylko ułatwi parkowanie mieszkańcom. Poprawi to również płynność ruchu na ważnej ulicy oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
 
Warto dodać, że to nie koniec parkingowych inwestycji na Błoniu. Kończy się też kompletowanie pozwoleń niezbędnych do budowy miejsc postojowych pomiędzy ulicami Waryńskiego i Abrahama. Zadanie to wymagało skoordynowania inwestycji z przebudową sieci ciepłowniczych. W tym rejonie powstanie około 20 miejsc parkingowych.

Warto wiedzieć

Przed dwoma laty do użytku oddany został parking na 49 pojazdów znajdujący się w zachodniej części ulicy. Ta inwestycja finansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski kosztowała 150 tysięcy zł. Na Błoniu szereg miejsc parkingowych zostało zbudowanych również bezpośrednio z budżetu miasta. Kosztem 606 tysięcy zł przebudowana została w 2012 roku  ul. Broniewskiego gdzie wytyczono około 100 miejsc postojowych. Wraz budową ul.  Madalińskiego i pętli autobusowej przy stacji Bydgoszcz Błonie w 2015 roku powstało kolejne 18 miejsc. 

Nowe parkingi na Błoniu:

•    Zrealizowane
- Broniewskiego – 100 miejsc
- Waryńskiego – 49 miejsc
- Madalińskiego – 18 miejsc
•    Przygotowanie do realizacji
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. – 21 miejsc
- Waryńskiego/Abrahama -20 miejsc
Dodatkowe parkingi na Błoniu Dodatkowe parkingi na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:12 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Nowe miejsca oczywiście cieszą, ale co z tymi które miały powstać przy 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich na wysokości pomnika? Rozpoczęto realizację zadania, później wstrzymano prace i do dzisiaj ich nie wykonano.


    PS. Dobrze widzę, że obecne przejście dla pieszych przy Koszarowej zostanie przeniesione bliżej skrzyżowania?

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.