Mieszkańcy wybrali, drogowcy zaprojektują i zbudują

W ciągu najbliższych miesięcy opracowane zostaną niezbędne projekty dla zadań związanych z budowa kolejnych parkingów i chodników. Wiele inwestycji tego typu wybrali mieszkańcy podczas głosowania nad zadaniami finansowanym z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe miejsca  parkingowe powstaną między innymi na ulicy Sułkowskiego przy budynkach z numerami  15 i 17. Parking ma być zlokalizowany po zachodniej stronie jezdni. Sposób parkowania dokładnie określi projekt.  Na zadanie zagłosowało ponad 600 bydgoszczan.


Zatoka parkingowa  oraz miejsca parkingowe powstaną też przy budynku przychodni na ul. Czołgistów. Będą one zlokalizowane po południowej stronie osiedlowej drogi. Kierowcy na Jachcicach będą tam parkować prostopadle do jezdni. Na to zadanie również rezerwowanych jest blisko 80 tysięcy złotych. W głosowaniu na BBO pomysł poparło blisko 200 mieszkańców.

Na Czyżkówku natomiast ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zaprojektowany i zbudowany zostanie chodnik po północnej stronie ul. Karolewskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Torem, do skrzyżowania z ul. Byszewską. 
 Zdecydowanie poprawi on bezpieczeństwo uczniów zmierzających do pobliskiej szkoły. Chodnik zostanie zaprojektowany w sposób umożliwiający w przyszłości dobudowanie przy jezdni dodatkowych miejsc parkingowych. Na zadanie głosowało ponad 270 mieszkańców Czyżkówka.

Prace budowlane będą mogły rozpocząć się  jesienią, po opracowaniu kompletnej dokumentacji.  Obecnie ZDMiKP prowadzi procedurę związaną z wyborem projektanta. Całkowity koszt tych trzech zadań szacowany jest na 240 tysięcy złotych.


Mieszkańcy wybrali, drogowcy zaprojektują i zbudują Mieszkańcy wybrali, drogowcy zaprojektują i zbudują Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:08 Rating: 5

1 komentarz:

  1. brakuje niestety informacji o stanie realizacji konkretnych projektów. Parking Sułkowskiego 15 i 17 miał powstań z budżetu 2017 roku a tu ani śladu działań

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.