Kolorowe wieże i zjeżdżalnie wśród sosenPrzy ul. S. Tuchołkowej powstał nowy plac zabaw. Na inwestycji zależało mieszkańcom osiedla Niepodległości, którzy zgłosili wcześniej to zadanie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Plac zabaw urządzono na terenach zielonych po południowej stronie ulicy Tuchołkowej. Udało się go wkomponować pomiędzy rosnące już  sosny.

 Plac wyposażony został w zestaw zabawowy z różnymi elementami ( zjeżdżalnie, drabinki, ścianka do wspinaczki, wieże, pomosty), ławki i ogrodzenie.

Zamontowano też tablicę, przy której dzieci, mogą uczyć się cyfr zapisanych alfabetem Braille’a, z którego korzystają osoby niewidome. Koszt zadania wyniósł 90 tysięcy złotych. Zadanie finansowane było w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.Warto wiedzieć:
Trwa 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. To blisko 10 mln zł.  Do 31 maja czekamy na Twoje pomysły. Aby zgłosić zadanie najprościej wejść na stronę www.bdgbo.pl i wypełnić formularz.
 https://um.bydgoszcz.pl/bbo/
Kolorowe wieże i zjeżdżalnie wśród sosen Kolorowe wieże i zjeżdżalnie wśród sosen Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:01 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.