Integracyjny plac zabaw w parku Kazimierza Wielkiego

W parku Kazimierza Wielkiego zamontowana została integracyjna karuzela, z której bezpiecznie mogą korzystać również dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich. Planowany jest montaż kolejnych takich urządzeń na miejskich placach zabaw.

 Karuzela jest urządzeniem zabawowym przeznaczonym zarówno dla dzieci niepełnosprawnych, jak i poruszających się samodzielnie. Urządzenie oznaczone jest specjalną tabliczką informacyjną.

 Podobne tabliczki zamontowane zostały na wszystkich placach zabaw, gdzie znajdują się integracyjne urządzenia (np. bocianie gniazda). W planach jest zakup i montaż kolejnych urządzeń dedykowanych również dzieciom poruszających się na wózkach inwalidzkich. W pierwszej kolejności taki przyrząd pojawi się na placu zabaw na terenie Wyspy Młyńskiej.
 
 Warto wiedzieć:

Plac zabaw w parku Kazimierza Wielkiego w ub.r. przeszedł gruntowną modernizację w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na placu zamontowany został m.in. zestaw zabawowy z kwadratową wieżą, zjeżdżalnią, wejściem w postaci schodków i skałki wspinaczkowej, a także huśtawki, bujak na sprężynie, linarium oraz wieża do kalisteniki. Pojawiła się też nowa piaskownica i bezpieczna nawierzchnia. Koszt prac wykonanych w 2016 r. wyniósł 150 tys. zł.

Przypominamy:
Trwa tegoroczna edycja programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje do 31 maja br. Propozycje projektów można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji internetowej na stronie www.bdgbo.pl bądź tradycyjnie, przez wrzucenie wypełnionego papierowego formularza do urny. Każdy bydgoszczanin może zgłosić dowolną liczbę projektów.
https://um.bydgoszcz.pl/bbo/
Integracyjny plac zabaw w parku Kazimierza Wielkiego Integracyjny plac zabaw w parku Kazimierza Wielkiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:46 Rating: 5

2 komentarze:

  1. karuzela jest niebezpieczna, stwarza zagrożenie dla osób na wózkach, nie działają hamulce bezpieczeństwa, zabawka powinna natychmiast zostać naprawiona,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy za zgłoszenie. Przekazaliśmy informację do Wydziału Gospodarki Komunalnej.

      Usuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.